500t

bu otobüse binerken dolmuş gibi olduğunu gördükten sonra ilk kez binenler isyan ederler "yeter kardeşim daha fazla yolcu almasana "
bu tiplere bu hattın sakinleri turist gözü ile bakar.

otur şöyle daha yeni başladık.
interrail'i türkiye'de yapmak isteyen gezginlere önerilmesi gereken hat
içerisinde dört mevsimi birden görme ihtimalinizin olduğu efsanevi toplu taşıma hattıdır.içerisinde yeni başladığı kitabı bitiren, ilk durakta gördüğü kişiye aşık olup son durakta evlenme teklifi eden kişileri görme ihtimaliniz de çok yüksektir.
Rotası en uzun olan otobüslerden biridir. big bus'a 120 tl vermek yerine 500T'ye binerek gerçek istanbul turu yapılabileceğini düşünüyorum. o otobüse binen bir turistin söyleyeceklerini dinlemek çok keyifli olurdu ayrıca.
istanbul tuzladan cevizlibağa giden, yanlışlıkla yolu karıştırıp moskovaya uğramasını temenni ettiğim bir halk otobüsü. moskovaya cidden çok yaklaşıyor.
Üzerinde güneş batmayan otobüs hattı.

İngiltere gibi de kalabalık.
Seyahat etmeyi sevenler için başlangıç noktası olabilir. Çift bilet karşılığında beylikdüzü hariç her yere gider. Ramazan ayında seferi sayılırsın
İstanbula gelen turistlerin şehir turu attığı otobüs hattı.
(bkz: hop on hop off)
Kendi şehrinde turist gibi gezmek isteyenlerin vazgeçilmezi.

Şuan itibariyle 75 duraktan oluşan ilk duraktan son durağa kadar 240 dakika boyunca size istanbulu gezdiren, içinde her türden insan bulabileceğiniz müstesna otobüs. Herkes illallah eder ama herkes 500tye mecburdur. çünkü istanbulun yarısını turladığından illaki herkesin gideceği bir yerden geçer.

Not: panik atak, taşikardi gibi hastalıklarınız varsa sabah 07.30- 09.00 arası bazı duraklardan binmemeniz tavsiye edilir. çünkü 400 kişiyle beraber yolculuk etmek epey sıkıntı.


edit: arkadaslar gecen hafta bu otobuste bayıldım. sabah git aksam gel derken aynı insanlarla ine bine, baya bi arkadas cevresi edınmısım meğer sagolsunlar baya yardımcı oldular. ayıltmak için uğraştılar, ambulans çağırmışlar falan filan meğer 500t ayrı bir dünyaymış. 500tlinin 500tliden başka dostu yoktur
göz alabildiğine yeşil. karşıda birkaç ergen karşılıklı oturmuş banklara. karşında duran elindeki diş fırçasıyla dişlerini fırçalıyor. diğer elinde pet şişe su. yere tükürdükten sonra ağzını çalkalıyor. aklında 500t.

eve dönüş var. ama karşında on beş dakika sonra bir daha göremeyeceğini düşündüğün kadın. ergenler kalkıp gittikten sonra içini ısıtan güneşin altında sadece sen ve o... alex turner'ın şarkısını açıyor. hiçbir şey anlamadığını, ama hoşuna gittiğini söylüyorsun. 500t gibi düşün, diyor. anlıyorsun.
bir kere bindim binmez olaydım :) bence bilim adamlarını her gün bindirmek lazım ışınlanma olayını kesin çözerler