arpenaz fresh and black

Yaz günlerinde yapılan kamplarda hayat kurtaran çadır. normal şartlarda güneş doğar doğmaz uyanmanız gerekirken, bu çadırda öğlen saatlerine kadar uyuyabiliyorsunuz.
İki tarafını da açıp rüzgara karşı 30 derecelik açıyla kurunca;
içinde uyurken, şelale altında serbest düştükten sonra vücudunuza sıçrayan su tanecikleri hissi veren çadırdır. Yaz kış kullanabilirsiniz.
Aklına gelecek tüm kamp malzemesi çadır üreten firmalara baktığınızda tek kıyas yapamacağınız tek üründür. North face veya husky firmasında bile yok.

15 yılda 8 çadır kullandım. Yaz aylarında favorim çadırım, ege, akdeniz, kumsal güneşin direk aldığı yerlere çadırı kurdum size garanti veriyorum saat 10.00 -11.00 kadar rahat rahat uyuyabilirsiniz.

Bazı arkadaşlarımız var North face, husky firması çadırları alıp geliyorlar gölgelik arıyorlar. Marka değeri yüksek diye kullanıyorlar ben rahatlığını göremedim diğer çadırların.

ARPENAZ FRESH&BLACK KAMP ÇADIRI

içerisin de Titanyum dioksit ( Ti0² ) vardır.

Titanyumdioksit, oksijenle tepkimeye girmiş titanyum elementidir. Bu bileşiğin en önemli kullanım alanı güneş pilleridir. Nano teknolojik boyalar özelliğini titanyumdioksitten almaktadır. UVA ve UVB ışınlarını önler. Ayrıca değerli bir madendir.
Kamp yapmaya gittiğim arkadaşlarımın karanlık diye hiç sevmediği benimse bağrıma bastığım çadırım. Benim çikolata eritmeyen, temmuz savar çadırım
4 festivaldir "2 kişilik" modelini severek kullandığım (didim vegfest-kuşadası fest 17-nilüfer fest 17-zeytinli rock fest 17) iyiki almışım dediğim çadırım.
Öncelikle çadırın yanında bir adet "çadır içi aydınlatma" edinmeniz gerekiyor çünkü gerçekten çadır ışık geçirmiyor bu özelliği yaz döneminde benim gibi festival festival gezen biriyseniz çok iş görüyor çadıra girer girmez uykuya dalabiliyorsunuz ya da sabahları güneş ışığıyla uyanmak zorunda kalmıyorsunuz yani çadırın black özelliği gerçekten muhteşem.

Gelelim fresh özelliğine ben 2 kişilik modelini kullanıyorum o yüzden bu yorumlarım 2 kişilik model için geçerli!
-öncelikle çadır biraz basık arkadaşlar 105 cm yüksekliği ben yeterli bulmadım bi de benim gibi şişme yatak(99-190-22cm) kullanan biriyseniz çadır iyice basık geliyor insana alırken 3 kişilik modeliyle arasında 15cm oynuyor yükseklikte ne fark eder diyip almıştım ama arkadaşın 3 kişilik modelinde yatınca gerçekten fark ettiğini anladım paranız varsa 3 kişilik modelini alın hem 2 kişilik model dışarıdan gerçekten çok cılız bir görüntü veriyor insanı tatmin etmiyor 3 kişilik model gibi.
-çadır basık olduğu için havalandırması kötüdür bunun gibi geliyor insana ama bence değil eğer çadırı güzel kurarsanız festival şartlarında ne kadar mümkün demeyin ben şahsen bütün kazıkları ipleri çakıp çadırı baya esnetiyorum havalandırmaları açılsın diye çadırın kazıklarını iplerini kullanmayıp bu çadırın havalandırması kötü ya demeyin siz çadırı tam olarak kurmuş olmuyorsunuz o zaman arkadaşlar o yüzden güzel kurulduğu zaman havalandırması başarılı bir çadır hele çadırınızı kurarken güneşin doğduğu yönü hesaplayıp kurarsanız bi de gece yatarken dış kapılar açık yatarsanız size gerçekten diğer çadırlara göre min 2-3 saat daha fazla uyku imkanı sunuyor bu çadır bu da bildiğiniz üzere kampçı için bir nimet.

Son olarak Zeytinli rock festivalinde öğle vakti saat 1-2 civarı güneş çarptığı için yamulan arkadaşım dinlenmek için yattığı kendi çadırında (arpenaz2) bi süre acı çektikten sonra olum geç benimkinde yat demem üzerine şişme yatak konforu-güneş ışığı gelmemesi ve son olarak kapıları açınca biraz bile olsa esmesi üzerine "kanka kaç para bu çadır ya seneye ben de kesin alıyorum bundan" demesi çadırın güneş altında bile az da olsa kullanılabileceğinin kanıtı arkadaşlar.

-özet olarak basık ama havalandırması ve güneş geçirmezliği güzel olan tek kişi yapılan kamp için mükemmel,fiyat olarak geçen senelerde makul ama şu an pahalı olan çıtı pıtı tatlış bi çadırdır kendileri alacaksanız düşünmeden alın fresh and black kardeşliğine katılın.
almayı düşündüğüm çadır ARPENAZ 3 FRESH&BLACK KAMP ÇADIRI - 3 KİŞİLİK - BEYAZ QUECHUA yorumları okudum,1-2 video da izledim ama aklımda hala bir soru var terleme yapıyormuş diyorlar ve henüz daha almasam da kurulu haline baktım havalandırmasından şüphe duydum biraz kullanan arkadaslar mesaj kutumu yeşillendirsin lütfen.
Karanlık hobisi olan bir arkadaşım bu çadırdan aldı.Beraber kamp yapıcağımız alana gittik.Cadırı ilk defa kullanıcak , çadırı kurduktan sonra kendisi korkudan çadırın içine giremedi.
yemin ediyorum tam festival çadırı. ağustos ayında plajın ortasındasın ve sabah 6 da güneş tepene dikiliyo ama sen öğlene kadar hirul horul uyuyabiliyorsun.
Yazın herkes sabah 6 da yandım ulan diye çadırından kaçarken, öğlene kadar mışıl mışıl uyuduğum çadır.kendisi candır