astral seyahat

parapsikolojiyle ilgilenenlerin ruhun bedenden tam olarak ayrılmamasıyla beraber ayrılmasıyla kıtalararası dahi gezebildiklerini iddia ettikleri seyahattır piri reisin de haritayı bu yolla çizdiği iddia edilmektedir.
İnsanlar hep anlamadıkları ya da gerçek olacağına ihtimal bile veremeyeceği konuları (kedinin uzanamadığı ciğer hesabı) eleştiri ve karalama yağmuruna tutar. astral seyehat olayı da bu durumdan hep nasibini almıştır. ha gerçek midir değil midir bilemem ama eğer insanların böyle bir şey yapabilme yeteneği varsa ve ben yapamıyorsam bu üzer işte.
metafizik ve parapsikoloji ile ilgili bir durumdur. belli şartlar yerine getirildiğinde ruhun bedenden ayrılma şeklidir.

yaparken farklı varlıkların görülebileceğini göz önünde bulundurmak gerekir.
çeşitli bahaneler ile seyahat yapamayanların tesellisi.
Gezgin kategorisine açılmasıyla yarmış başlık.

edit: taşınmış. sağolun modlar, yalancı çıkardınız!
Bazılarının uzun meditasyondan sonra yaptıklarına inanıyorum. Ama ben asla yapamam. Uyuyorum ben. Uyku seviyorum. Hem yek başıma nereye gideceğim? yalnız başıma sıkılırım ben.
Birkaç kitap okuduktan sonra ısrar kıyamet haftalarca uğraşılıp sonuçsuz kalınan seyahat.
Oralarda gezenler var mıdır ki?
Bayrak dikmek isterdim halbuki...
yapmak, yapabilmek için çok şeylerimi feda ederdim yalan yok.
Gece kulak çınlamasıyla başlayan seyahat. Otostopla trenle bisikletle yürüyerek gezemeyenlerin yapmak istedikleri seyahat.
Ciddi odaklanma ve uzun süreli meditasyon gerektiren durum. Kendi bedenime baktığımda rüyada olmadığımı anlamak için evi gezmişliğimde var.
Üzerine gidilirse uzun mesafe yol bile yapılır