avrupa'daki türklerin cahil olması

o kadar doğru bir başlık ki, neresine katılayım bilemedim. gelenekler, görenekler, farklı mezhep ve kültürden olan azınlıkların bir kimlik arayışı derken '' acun abi beatbox yapmaya geldim '' çıkıyor.

yahudilerin parayı kullanmayı bilmesi, almanların disiplini, ingilizlerin politikası gibi.
türklerin de en güçlü özelliği savaşmaktır.
devir de savaş devri değil siyaset devri olduğundan sıçıp sıvıyoruz işte. olayımız bu. sonra al döneri yine kes biç, e savaş kültürüyüz ya !
Beyin göçü ile gidenlerle iş gücü olarak gidenleri bir tutmamak gerek
genellemenin yanlış olduğunu düşündüğüm, fakat genel olarak türklerde dikkat ettiğim bi özelliği tanımlamak istedim burda.

ortamız yok. özellikle zeka konusunda. ya azımız dahi seviyesindeyiz, ya çoğumuz tam moronuz. kabul edelim. yurtdışında, ortalama insanlar arasında moronluğumuz daha çok ortaya çıkıyor.
Avrupaya gittiğinde kendini o kadar kasmış ki değişmemek ve oranın kültürünü benimsemek için arada kalmış.Gelişememiştir
avrupa'da yaşayan türkler'i neden izlediklerini bilmediğim bir takım saçma yarışma programlarına katılan gençlerden ibaret sanan birilerinin beyanatı
almancı dersek daha anlaşılır sanki. çünkü burdan giden türklerle orda büyüyüp döner kesen türkler arasında bariz entellektüellik farkı var.
Avrupa'da ki türklerin cahil olmasi demekten ziyade daha cahilce davranmalari desek daha dogru olur. 3 seneden beridir yasadigim almanya hakkinda yorum yapmam gerekirsd cahilce davranan kesim cok,evet, fakat genellemek tamamen yanlis. Eski kusak olanlar entegre olamadigi icin ve 25 senedir almanyada olup almanca bile konusamayan insanlaf olduguni dusunursek cahilce davranan kesim ozellikle eski kusaklar.
Hocam bir seferinde bir partide sigara alanına sigara içmeye çıkmıştım, bir Türk abi ile karşılaştım, telefonunun arka planına torununun fotoğrafın koymuş, her neyse. Adam Almanya'dan, Budapeşte'ye gelmiş. Kurduğu cümle, "Ben Almanya'da doğdum orada yaşıyorum ama neden Türkiye'nin yaşam biçiminde söz hakkım var, neden oy kullanıyorum? Anlamıyorum." demişti. Bazen aklı başında insanlara da denk gelinebiliyor.