beşiktaş kahvaltıcılar sokağı

avrupa yakası öğrenci kesiminin haftasonu uğrak yeridir. kahvaltıcıların mekana daveti aşti' yi hatırlatır ya da esenler otogarını.

saat 3' ten sonra kalabalığın yerinde yeller eser.
eskişehir'e gelin de kahvaltı görün dediğim manyak gibi kazık ve kalabalık olan sokak.
Bir şey ne kadar pahalıysa o kadar güzeldir tezinin çürütüldüğü yer
üniversitelilerin öğlene doğru gelmeye başlayıp hunharca kahvaltı kuyrugu bekledıkten sonra yemek yıyebıldıklerı bol cesıtlı kahvaltıcıların bulundugu sokak.
Cumartesi günü kahvaltı yaparken (masalar dip dibedir bilirsiniz) yan masamda oturan bir hanımefendinin yanına gelen ex aşkı ile aralarında olan biten ne varsa öğrendim ve yaşam enerjim söndü. Adam kızı aldatıyor, kızcağız öğrendiği an telefon numarasını değiştirip her yerden engelliyor ve ulaşım yollarını kapatıyor. Bunlar altı ay sonra ilk defa gelip benim yanımdaki masada konuşmaya başlıyorlar. Kız ağlar gibi oldu, çocuk yeni birini bulduğunu itiraf etti ve masadan kovuldu. Ayrıca pişi adlı mekanda çok ünlü bir hanım abla tanınmamak için kaynakçı gözlüğü ve devasa kapüşonlu bir sweat ile kahvaltı yapmaya çalışıyordu, üzüldüm..
Sokakta bardak yada tabak kırılma sesi duyulduğunda, bütün esnafın kapıya çıkıp alkış tuttuğu sokak.

Fiyat performans değerlendirmesini tüm sokak üzerinden yapamam ama ambiyansı güzel.
İstanbul'da en favori sokaklarımdan kesinlikle. O sokağa her girdiğimde neredeyse her mekanda kahvaltı yapmak istiyorum. Hele o sucuklu pişi yok mu off
dede diye bi mekana girdik adam 2 sene sonra bile postlarında bizi etiketliyip teşekkür ediyo. vefalı adamlar vallahi
boş bi yer. sürü misali herkes gittiği için gidiliyor. yoksa kahvaltılarının bi özelliği yok