biranın alkol olmaması

Bira alkolden sayılmaz abi, baya günlük hayatta tüketilen su gibi bir şey. bira içip sarhoş olanları anlamıyorum mesela, hafif çakır yapar zaten bir süre sonra şişirir. babacım 10 tane bira içen var bir oturuşta, ebenin amı. ama bilader niye zorluyorsun ki, git rakı iç rakı mesela alkoldür, viski alkoldür, vodka desen anam anam, cin zaten dolapta buz gibi.
üstteki entrye kısmen katılmakla beraber bira tadına bayıldığım içkilerdendir (bkz: weihenstaphener, guinness, hoegaarden)
10 bira içmeden rahat edemeyen benim gibi yazarların, pekte takmadığı tanımlama. bira, alkol veya olmamasıyla alakalı bir içecek değildir benim gözümde. hamburgerin içecek halidir.
biranın keyfi de sohbeti de farklıdır. biraya alkol demeyen insanlar , ben 1 şişe votka içtim,o da bişey mi ben 10 shot absinth içtim gibi yarışmaya tabi tutan insanlardır. ben kendimi sarhoş etmek istemiyorum belki,ne kadar içersem içeyim zil zurna olmak istemiyorum. biranın tadını da seviyorum ve hafif çakırlığını da çok seviyorum. çabuk kafa olmak istiyosan git bali tiner çek. hem ucuz hem hızlı
küçük burjuvalarca sık sık dile getirilen söylemdir. keşke patronumuz da öyle düşünseydi de ofiste su yerine bira içseydik.