biz evde yokuz

bunlar geçenlerde bir tur hediye edicez dediler iki kişilik kuzey avrupa turu. dedim katılayım ben de, belli mi olur, belki bana çıkar... neyse efenim, başladım kampanyaya katılım şartlarını okumaya... yemin ederim shengen vizesi alırken bu kadar yorulmamışımdır, okumak bile yordu. yok youtube kanalını takip et, yok ekran görüntüsünü al bizi etiketle paylaş, yok bi başkasını daha takip et, sonra paylaşımın altına arkadaşlarını etiketle, sonra bu duayı watsaptan 40 arkadaşına gönder, ardından telefonun etrafında 7 kez tavaf et ve bizim hesabımızı 25 kere takipten çıkardıktan sonra tekrar takip et?!?!?!?!

başka? başka ne yapayım, yatayım ağzıma sıçın mesela? bir kişiye tur hediye ediyosunuz, istiyorsunuz ki hatta bu en çok isteyene gitsin, e o zaman ne diye millete kırk takla attırıp kendinizi 324234 platformdan takip ettirmeye çalışıyosunuz? ayıp yahu, bıraktım takibi...
5 ay önce, kendileri ile ilgili görüşü belirten bir giri yazmışım zaten. ancak geçen günlerde yaptıkları daha da sinir bozucu idi açıkçası. şöyle ki bu arkadaşlar salda gölünün dibine kadar arabaları ile girmişler, bir de drone ile çektikleri fotoyu instagramdan paylaşmışlar.

güven islamoğlu da bu fotoyu paylaşıp, haliyle eleştirmiş.
https://twitter.com/guvenislamoglu/status/1014048935604838401

bunun üzerine bu çift, bu fotoyu hesaplarından silip, arabanın görünmediği bir başka foto paylaşmışlar. kendilerine gelen bir destek yorumunun altına da "salda'da nefes almak yasak" falan diyerek kendilerince salakça dalga geçmişler.

daha sonra yine baktım, o fotoyu da silip, yarım ağız kimseyi yanlış yönlendirmek istemeyiz falan yazıp geçiştirmişler.

yazık lan bi açıkça çıkıp bi hata yaptık özür dileriz diyemediler. iyice tiksindim kendilerinden.

hızlı bir şekilde silinmelerini dilerim blog ve ig dünyasından...
Son zamanlarda fazla reklam kokan hareketler yapıyorlar. Sponsorluklar güzel ve mantıklı fakat doğallıklarını bozduğunu düşünüyorum
böyle bi iticilik, yapmacıklık var. samimiyet göremedim ve ne zaman karşıma çıksa vlogları çok sıkıldım. izlememeye gayret ediyorum.
sevimsiz geliyorlar, reklamlarla da samimiyetlerini kaybettiler.
nedense hiçbir şekilde ısınamadığım ikili. Belki adamcağız tek takılsa baya naif ve eğlenceli samimi bir iş çıkacak ama kadının her sahneye çıkışında kanım çekiliyor nedense. Sizin de hayatınız zor tabi diyesim geliyor. Çekimler ,kurgu montaja tek kelime lafım yok ama bu butik havalar gezgin kitlesine samimi gelmez dostlar.
paralı gezgin olmak bir suç değil aksine daha fazla imkan çıkıyor karşınıza. ama irana gidip sadece saray gezer ve otelde kalırsan ben o insanları tanıyamam. insan gezmeyen gezgine ben gezgin değil turist derim.
hoş onların biz gezginiz diye bir iddiaları da yok zaten ama bize hitap etmiyor ablacım.
yolları açık olsun daha çok iş yapsınlar daha çok kazansınlar .
go pro'yu en güzel kullanan bloggerlardan.
güzel gezerler, binlerce insanı teşvik etmişlerdir.
şu ana kadar sadece bir tane olumlu bişey yazılmış, bu kadar haset olunur mu yahu. ne güzel gezip gördüklerini bizlere aktarıyorlar