bomba tatlısı

İzmirlinin bile az bildiği tatlı çeşididir

Son dönemlerde revaşta olan 2 taneden fazla yenilmeesi tavsiye edilmeyen tatlıdır.
Meşhur olduğundan İzmirli nin dahi haberdar olmadığı, aşırı tatlı kurabiye
"çok yemenin çok sıçmaya faydası vardır" sözünün karşılığı olan sıcak tatlı.
Grupta son zamanlarda oldukça popüler olan tatlı. Bir zamanlarki marsmallow tatlısı gibi bu da unutulur gider. Aşure öyle mi. Aşure canım.
yemeden önce tatlı krizlerine yedikten sonra şeker komasına girdirten nutella bombası izmir tatlısı
https://galeri14.uludagsozluk.com/831/izmir-bomba-tatl%C4%B1s%C4%B1_1672106_m.png

az bir araştırdığımda içerisinde çikolota dolu olan, aslında gerçek adının şeker bombası olması gereken tatlı. bir tane yenilebilir. bayacaktır zaten.
yine bir izmir harikası olan tatlı. dışı hamur içi nutelladır. bir tanesini yemek bile günlük tatlı ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. sıcak yemesi makbuldür. mutlaka denenmesi gerekendir
içerisine nutella doldurulmuş ince hamurdur. sözde izmir tatlısıdır. meşhur olmayı hak etmiyordur, sadece kulaktan kulağa yayılmasını durduramadığımız, merakların cezbettiği bir balondur.

sıcak yenmeye çalışılır ancak şahsen bitirememiştim, şekerinden komaya girersiniz. soğuk haline denk geldiğimde daha iyi gitti ancak asla "canım bomba tatlısı çekti" diyebileceğiniz bir tatlı değildir. neyi özlediğinize dikkat edin.

biskrem'in, bisküvi hamuru tutturulamayıp da ince çarşaf hamurunun içerisine nutella doldurulmuş, tatlı diye kakalanan bir şeker ve kalori bombasıdır.

hadi biskrem'i, tutku'yu geçtim; ortada ekler veyahut profiterol gibi bir gerçek varken: bu nedir?

abartmayın!
Gereksizdir bence, kız arkadaşım çok seviyordu İzmir'den sürekli getirttiriyordum. Sonra ayrıldık tabi ondan da sevmiyo olabilirim...
An itibariyle "beetlejuice moda'da" yediğim tatlı.
"İstanbul'da yok mu yea" diyenlere müjde, Artık bomba yemek için İzmir'e gitmek yerine, Kadıköy'e geleceğiz. Günlük olarak taze taze geliyormuş İzmir'den.