çek cumhuriyeti

uzun süreli veya oturum izni için vize almak istediğinizde en az 2 ay önceden başvuru yapmanızı gerektiren ülkedir
kutna hora'da bknz. Prag, mezarlardaki kemikleri çıkarıp garip bir eğlence anlayışıyla sergileyen ilginç bir kilisesi vardır.
insanları havası gibi bi hayli soğuk olup tarihi konuda görsel şölen sunan, marijuanalı absenti ile nirvanaya ulaşan bir ülke.
soğuk konusunda endişeli olabilir kışın gidecekler çünkü gezdiğim en soğuk şehirlerden biri pragdı. altımda 3 üstümde 4 katla bile dondum. ancak tabii ki bu etkene rağmen bulunmaktan en çok keyif aldığım yerlerden de biriydi. muhakkak görülmeli o tarihi yapısıyla kar küresi gibi gözüken şehir.
bu sene gideceğim..lakin kışa denk gelecek..umarım soğuk yüzünden keyfim kaçmaz..
pragı galiba bi ben sevemedim ya gerçekten değişik bir şehir eksik geldi bana bir şekilde...
en yakın zamanda gitmek istediğim ülke... Şehrin atmosferi ve kızları ile beni kendine çekiyor.
ilk göz ağrım. ilk gez seyahati deneyimlediğim ülke. insanları, biraları, binaları her şeyi benim için unutulmaz. 2016 yılında ikinci kere gittiğim, karlovy vary, cesky krumlov. brno ve kutna hora gibi yerleri görmenizi şiddetle tavsiye ettiğim güzel ucuz doğu avrupa ülkesi.
bu ülkede yaşayanların çoğu herhangi bir dine mensup değildir.
Bulutlara deyen muhteşem gotik binalarıyla sizi orta çağa götürecek olan başkente sahip ülke. Muhteşem biralarını söylemiyorum bile. Fiyatlarındansa hiç ama hiç bahsetmiyorum.

Kanımca bir doğu avrupa ülkesi sayılmaması gereken, euro'nun günümüz konumu itibariyle gezilebilecek ucuz ve güzel ülkeler listesinde bana göre başı çekecek olan yer. Ayrıca domuz etine merakınız varsa çok güzel domuz eti yemekleri var.

Aynı zamanda dünyanın en yoğun tren hattına sahip ülke. Adamlar resmen her köye tren istasyonu yapmışlar.

Sonuç olarak: hem ucuz hem güzel bir avrupa ülkesi gezmek istiyosanız eğer şiddetle tavsiye ederim.
Prag gördüğüm en güzel şehirlerden biri, bir ömür yaşayabilirim sanırım.