couchrail

couchsurfing'in türkiye uyarlaması dersek en doğrusu olacağına inanıyorum. interrail türkiyenin ilk oluşumlarından biridir. referans sistemiyle çalışmaktadır. açıldığı günden bu yana pek çok insanın birbirini ağırlamasına tanış olmasına sebep olmuştur. güzel arkadaşlıklara güzel sohbetlere güzel anılara her daim gebedir.
sadece türklerin değil bir çok yabancı gezginin kullandığı sayfadır. aklıma yozgatta arkadaşının düğününe gelen koreli kardeş geliyor hep. çok yaşa sen couchrail
Bilmeyenlere anlatıldıgında 'deli misin nasıl güvenip evinize alıyorsunuz' dediği bilenlerin 'deli miyim otele para verecegım' dediği bir konaklama biçimi. Her ilde ve çeşitli ilçelerde hatta bazı köylerde insanların gezginler için evinin odasını yatağını açması için olusturulmus bir facebook grubu.
Türkiye koşullarında ve arazilerinde Gecenin bi saati dışarda kalmamanızı sağlayacak yegane grup
ilk interrailimizi yaparken Paris, Berlin, Viyana, Budapeşte, Belgrad, Prag, Zagreb couch'larımızı couchrail grubu sayesinde bulmuştuk, hala arkadaşız o kişilerle ve görüşürüz. çoğu o dönem erasmus stajlarını yapıyordu çok güzel insanlarla tanışıp birlikte eğlenmiştik. şimdi couchsurfing daha etkili geliyor bana o ülkenin vatandaşı yerlisi insanlar ve daha tecrübeliler. ikisini de dene tarafını seç.

edit: interrail türkiye iyi ki var, couchrail gibi güzellik iyi var ve herkes birbirine deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşıp yardım ediyor.
Özellikle son zamanlarda çok lakayıt bir ortam oluştu. Ben mi elitistim acaba diyorum ama yok bağcılar barzoları doluştu tamamen gruba gerçekten. Hele şu kırmızı başlıklı kız denen profil, tanımam etmem ama sosyal medyada verdiği izlenim gerçekten iğrenç. Ukala cevaplar, yazdığı postlar vs.

Postlara yazılan reflerime çiçek, uplara kalp, samimiyetsiz hareketler. Tanıyan tanımayan erkeklerin, kızlara ref atması. Erkeklerin tek başına attıkları couch arama postlarına kimi zaman cevap bile alamaması. Neyse uzatmayayım, değişecek bir şey yok Türkiye'nin yerli üretimde en başarılı olduğu konu Kezban ve Meriçler.
hah bir de "bayan x Tunceli'ye ya da bla bla 'ya de bekleriz" itemi.
gezgin gruplar ya da alt gruplar içinde adminlerinin açık ara en çok burnu kaf dağında olanlarındandır
couchsurfing gibi geniş kapsamlı bir uygulamanın türkiye versiyonu.
tek problemi, memelerin küçükse dışarıda kalıyorsun.
1 yılda 100'den fazla kişiyi misafir ettiğim oluşum. ancak çok abuk sabuk insanları barındırıyor. bunun ayıklanmasını yönetim bir yere kadar sağlayabilir.