dövme yaptırmak

Dövme yaptırmak için can atıyorum Ankara’da sağımı solumu çizmek isteyen varsa buyursun ilk dövme tecrübem olucak
benim gibi ne çizdireceğine karar veremeyen insanların kolayca gerçekleştiremeyeceği eylem
fazla da abartılmaması gereken bir olaydır. sonuçta beden sizin ve kaç yıl yaşayacaksınız sanki. pişman olacak başka bir sürü şey bulabilirsiniz.
çocukluk hayalimdi, tasarımın en baba alanlarından biri olan mesleğim gereği yıllardır bir tasarıda karar kılamamıștım, hele ki vücuduma çizilecekse! Günlerden bir gün ağabeyim benim vücudumda tam istediğim bölgede kendine bir dövme yaptırmıştı. Fotoğrafını çekip bana gönderdi, aradan bir hafta geçmeden aynı yere birebir aynı dövmeyi yaptırdım. Onca tutuculuğumu da mesleğime dair bilgiyi de zerre kadar umursamadan. Abimin yeri o kadar farklıdır bende. Önceden birlikte aynı şehirde yaşardık onunla, şu anda ayrı şehirlerde olmamıza rağmen her daim beraberiz. Bu hissiyatı iliklerime kadar hissediyorum. İşte bu benim bir adet hikayemdir. Hala da bir tasarımda karar verince yaptırırım dövme. Bazen yaptırmadan kalemle vücuduma çizerim, denerim, görürüm. Geldiğim son kafa yapısı şu oldu dövmede ; en fazla sildirirsin. Pişmanlık mı ? Asla!
Yaşam biçimidir. Fakat yüzüne dövme yaptıranların biçimini henüz çözemedim. Biçimine..
Bagimlilik yapiyor derler ama ben de yapmadi. Ilk dogmemi yaptirali 20 seneye yakin oldu. Sonra ikinci ucuncu geldi ve sonra dovmemin oldugunu bile unuttum. (Yasimi da buradan hesaplayin gari)
iç dünyanda barındırdıklarını yüzeyine biçimsel ve sözel bir şekilde dışa vurma biçimi
bir kere yaptırınca devamı gelir demişlerdi de inanmamıştım. şu an 2 tanedeyim, ama 3.modele karar verir vermez yaptıracağım. zaten en zor tarafı da model beğenmek aslında.

genelde her zaman gözümün önünde olmayacak yerlere yaptırmayı tercih ediyorum. böylece sürekli görüp sıkılmıyorum, hoş oluyor.
eskiden aile bireylerim tarafından engellenen, şimdi ise gelecek kaygısından dolayı yaptırmaya cesaret edemediğim içimde kalan hayal.yaptırsaydık şöyle ortasında bi dağ olan altı turkuaz üstü mor bi dövme ne güzel olurdu.anlattığım kadar çirkin değil bahsettiğim dövme.
Kolumda kartal tüyü dövmesi var bulaşmayın dövme yaptırmak bağımlılıktır evet canınız yanar ama yaptırdıktan sonra garip bir haz alırsınız ve tekrar tekrar istersiniz ben de istiyorum 😎😎😎