eskişehir

Eskişehir diyince genelde akla ilk 'Öğrenci şehri" tamlamasıdır.Ve bunun hakkında vermektedir. Son yollarda daha da modernleşti ve guzelleşti.

Eskisehir Spor ,taraftar gurubu ve bandosuyla herkeste ayri bir sempati kazanmistir.
Şimdi "hacımlar"

Eskişehir'i anlamak biraz zordur. Herkesin birbirine hacım demesi size başta biraz kıro gelebilir. Sizin de alışmanıza maksimum bir ay veriyorum. Eskişehir'de yaşıyorsanız hacım diyeceksiniz.

Karum vardır. Osman abi "çiçeeeam" der orada da herkese. Dünyanın en güzel tostunu yapar.

Eskişehir halkı Donas ve Chickhen arasında ikiye bölünmüştür. Arada Donas mı daha güzel Chickhen mı konulu seminerler yapılır. Hatta Vilayet Meydanında wall of death yapıldığı da görülmüştür. Ben Chickhen tarafındayım.

Çibörek Papağan'da yenmez. Bunu tüm Eskişehirliler bilir. Çibörek severiz.

Pino'ya gitmemiş Eskişehirli olmaz. Emirdağlıdır o. Eskişehirliyim diyordur.

Boza karakedi'de içilir. Tadına doyulmaz. Ahh sıcak leblebi...

Palmiye'de zıkkım içmek önemlidir. Palmiye çok önemlidir.

En önemlisi kalabak suyudur. Her yerde ararım. Erikli su adam değildir.

Adalarda doktorlarda sokak müziği kültürdür. usta çırak ilişkisi gibi bi konu söz konusu bunda da.

Eskişehir'i kimse sevmez. Herkes özler. Öyle lanetlidir.

İyi günler hacımlar...
şehrin her tarafına yürüyerek gidilebilecek, öğrenci memleketi.
Barlar sokagina asik oldugum mc donalds in 4e kadar acik oldugu tam bir ogrenci sehridir. Yasayan insanlarida bir o kadar tatlidir.
9 sayfa boyunca sadece bir defa Emirdağ muhabbeti geçmiş üşenmedim baktım.
Ayrıca,
4 yıldır bulunduğum ama yurdumun giriş saatlerinden dolayı gece ortamlarını tam bilmediğim fakat gündüzleri bile çok güzel olan şehirdir.
Karum' daki tostu övmüşler ama karumun yanındaki balkon kafeye hiç gitmemişler galiba diyerek gerekli önerimi de yapayım başka anlatacak şeylerden bahsetmemize gerek yok çünkü her şeyden bahsedilmiş zaten
Kayseri de bir üniversite öğrencisi olmanın ne kadar lanet bir şey olduğunu anlamamız için birkaç hafta okul döneminde eskişehir de bulunmak yeterlidir. Büyüler
4,5 senemi verdiğim iç anadolu şehridir.

kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sabah soğuk, öğlen cehennem sıcağı, akşam serin olarak seyreden bir iklimi vardır.

merkezini baştan sona yürüyerek dolaşabileceğiniz düzgün bir şehirleşmesi vardır. ortasından geçen kanalından bağımsız olarak, türkiye'deki avrupa kentineen çok benzeyen benzeyen şehirdir.

nüfusu öğrenciler sayesinde oldukça genç ve dinamiktir ayrıca öğrencilerin yaratmış olduğu ekonomi sebebiyle inanılmaz hızlı bir büyüme gözlenmektedir.

eğer eskişehir'i gezmek için şehir dışından gidecekseniz 1 gündüz ve 1 gece sizin için rahatlıkla yetecektir. isteyen olursa belki buraya minik bir gezi planı karalayabiliriz ilerde.
6. yılımı geçirdiğim canım şehir. kampüsten çık üniversite caddesi boyunca şööyle bir yürü. esnafı bile aydın güzel şehrimin. savur başını barlar sokağına müziğini dinleye dinleye karış doktorlar caddesi kalabalığına, sıyrıl kenardan adalara porsuğu dinle, getir arkadaşlarını al çekirdeğini çimenlere yayıl çal gitarını miss. yerlere çekirdek çöpünü atma büyükerşen kızar sonra.
Kalabak suyu içen Eskişehirde kalır sözü yüzünden evimde sadece erikli su içtiğim guzel ama küçük şehir. Her yeri bildiğiniz için kendinizi gerçekten güvende hissediyorsunuz. Ama şu sıralar araba ve trafik kirliliğinden hemen gitmek istediğim bir yer haline dönüştü
Deniz manzarası olmayan bir yer güzel değildir diye düşünen bana bu lafı yediren, her daim hareketli ve eğlenceli şehir.