evs

şu an yaptığım şeydir. tek tavsiye: ülke değil proje seçin, portekiz hariç oraya her türlü gidin.
Bu programla İtalya'da iki ay kaldım .. Gittiğim program ilkokul öğrencileri ile ilgiliydi fakat benim gittiğim tarihte okullar tatil olduğu için iki ay İtalya'yı gezmiş üzerine kalacak yer ve para vermişlerdi + uçak biletleri...

Ayrıntılı bilgi isteyenlere itina ile bilgi verilir...
erasmus+ öğrenim ve staj deneyimimden sonra başvurduğum ve litvanya’da özel eğitim okulunda projeye başladığım gönüllülük programıdır.

benim için ölüm vuruşudur zira bu tarz projelere katılma ihtimalim haziran ayı itibariyle son bulacaktır.

programın en büyük cilvesi ve benim de çok sonradan anladığım şey ise, 2 ay üzeri yapılan uzun dönem projelerinin ardından tekrar programa katılamayacağınız gerçeğidir. eğer vaktiniz varsa 12 ay olanlarını tavsiye ederim eğer vaktiniz yok ise açıkçası geleceğiniz için yerinizde sayıyormuşsunuz gibi hissettiriyor.
yaklaşık olarak 1 sene macaristan' da bulunmama sebep olan çok güzel bir projedir.proje seçimi icin dikkat edilmesi gerekenler tamamen size bağlidir.ucuz olsun bolca ülke gezeyim göreyim tanış olayim derseniz ki benim gibi ( 20 ülke 30 sehir gezdim neredeyse), orta avrupa ülkelerini secmelisiniz, derseniz ki ingilizce ogreneyim maddiyat onemli degil batı avrupa ülkeleri ve kuzey avrupayi , yok efendim ben eglenecegim bir hedefim yok cokta kasmayım ozaman ispanya portekiz italya tercihleriniz arasinda olsun derim .. nereye giderseniz gidin güzel arkadaslıklar edinin gezin görün eğlenin, zira hayatımın en güzel 1 senesiydi.
European Voluntary Service'in bas harfleri olup avrupa birligi'nin erasmus+ catisi altina aldigi bir baska genclik programi.

(bkz: agh)