foodrail

insani hayretler icinde birakan aile formatli 60 bin kisinin, yemekle ilgilenenleri bu grupta bir araya gelmistir. bir sehre gittiginizde yaziyorsunuz ne yenir? sunu ismarliyorum x sehirde kim var? x sehire sunu yemeye geldim bana ismarlayacak kim var diye? diyelim ki bugun iki porsiyon iskender yiyecek kadar sulaleniz rahat, ama yalnizsiniz. yaziyorsunuz gruba biri geliyor beraber yiyorsunuz. ertesi gun hic paraniz kalmiyor. karniniz ac. yaziyosunuz abi acim ben diye, davetler geliyor. foodrailde ac kalmak yok
kimisi ısmarlatmaktan gına getirtmiştir kimisi ısmarlamaktan gına getirtmiştir bir harf fark ediyor baktımda.
Yolda olan gezginleri doyuran, gezginlerin sofralarını birbiriyle paylaşmasını sağlayan interrail turkiye alt gruplarından biridir. Resmi yemeği şırdan tatlısı ise künefedir.
interrail türkiye facebook gruplarından birisidir. bir gezgin gözüyle baktığımda grubun amacı seyahat halinde olan gezginin konaklama yaptığı ülke veya şehirde zor durumda kaldığı zaman ilgili lokasyonda bulunan diğer grup üyeleri ile iletişim kurarak dayanışma ve yardımlaşma ile askeri düzeyde ihtiyaçların giderilmesi yönünde fayda sağlayan bir gruptur.
ancak aktif grup üyelerinin bir çoğunun gezgin olmadığını düşünürsek, grubun amaç dışı kullanımlarının daha fazla olduğunu, ilgili admin ve moderatörlerin özentisiz bir şekilde gönderilen postları onaylamaları, fikir olarak mükemmel olan bu oluşumu farklı bir konuma sürükleyecektir.
Son zamanlarda dünya mutfağından da bilgiler veren samimi grup
tanımadığım insanlarla bir post üzerinden haberleşip soframı paylaşabildiğim grup
nedense bana her zaman "sürekli olarak şihrinize gildim,sürekli olarak nerdeyse her öğün açım" postunu hatırlatan oluşum . gerçek bla bla bu değil :)
foodrailin hojdır lakin öğrenciyken biri çıkar muhteşem bir baklava yada künefe paylaşır sen beş parasız bir şekilde ülker çikolatalı gofreti açar ekrana bakar fooddaki fotoyu hayal edip çikolatanı yersin.
sadece gezgin ve öğrenci yardımlaşmasının olmasını beklediğim bir grup amacı dışına çıkıldığı noktalar keşke hiç olmasa