forclaz 60 sırt çantası

Allah'ını seven tecrübelerini yazsın. Grupta her gün gönderisini görmekten sıkıldığım çanta.

bir sefer kullandığım bir çanta. decathlonda satılan, f/p ürünüdür. idare eden sırt desteği, nispeten işlevsel cepleri, orta seviye malzeme kalitesiyle fiyatına göre gerçekten iyi bir çantadır. iyi yönleri olarak, bir çantada arayabileceğiniz çoğu şey, kör topal dahi olsa mevcuttur. kötü yanlarına gelmeden önce, her özelliğinin mevcut ve iyi durumda olduğunu söyleyeyim. değerlendirirken benim kendi sırt çantama göre değerlendirdim. f/p ürünü derken ki kastım, karşılaştırdığım çantanın sterlin olarak yazan fiyatını tl olarak okusak bile forclaz 60'dan daha pahalı kalıyor. yani tam bir uçurum var aralarında.

sırt desteği, evet var ama benim gibi bel fıtığınız varsa yetersiz kalıyor. bir ayarı var mı bilmiyorum ama, ben ayarlayamamıştım, boyunu sırtınıza göre ayarlayamamanız bir handikap. yüksek ağırlıklarda da problem yaratabilir. ayrıca, 10 kilo yüklü olan forclaz 60, 12 kilo yüklü olan kaliteli bir çantadan sırtınızda daha ağır hissediliyor.

çantayı, daha az veya daha fazla yükleyebilmek için, gerilen ipleri yetersiz. çanta çok doluyken çok bir problem olmuyor, fakat biraz boşken, içeride hareket eden, hoplayan zıplayan eşyalarınızı hissedebilirsiniz.

çantanıza ekstradan eşya bağlamak için olan ipleri yetersiz, bişiler bağlanıyor evet ama bilmiyorum, belki alışık olduğum çantaya çok alışığım diye bana yetersiz geliyor.

fazladan, eşyaları ayırma bölmelerini yetersiz buluyorum. yan taraftaki gözleri ufak, tepesindeki gözü de nispeten ufak sayılabilir.

malzemesi, yoğun yağışı geçiriyor. bir de dikişleri pek başarılı değil.
interrail yaparken bir ay boyunca kullandığım çanta. aşırı kaliteli değil, fakat fiyat performans açısından aşırı memnun kaldım. bel desteği efsane olmasa da günü kurtarıyor. cepleri falan gayet güzel yani. bence eğer pahalı olmasın, işimizi de görsün deniyorsa ideal çantadır. hele yanına bir de arpenaz 10 alınırsa tadından yenmez.
Interrailci olmaya aday olan herkesin aldığı 149 tl cik sırt çantası .
Çok uzun zamandır hem 60 lt hem de 50 lt'lik modellerini kullanıyorum. her açıdan test ettim. Son derece dayanıklı, ergonomik, geniş hacimli, çadır ve matı iki yanına takabiliyor olmamız çok büyük bir avantaj. Fiyat fayda orantısına bakılarak değerlendirecek olursak; rakipsiz bir ürün.