gezgin olmadaki sebepler

İzlenilen bir film, okunan bir kitap, konuşulan bir insan sizin ufkunuzu açmış olabilir. Benim gezgin olmamı tetikleyen şey bir kadındı. Onun peşinden kendimi yollarda buldum ve zaten yıllardır bana lazım olan şeyin bu olduğunu fark ettim
Çünkü bu hayatı bir kere yaşıyoruz ve eger 21 yaşında aniden gelen bir hastalık senin hayatını karartma ihtimali taşıyorsa, diğer hiçbir şeyin önemi kalmıyor, bir sabah uyandığında artık yürüyemeyebilir yada göremeyebilir olma ihtimalin varsa bu dünyada daha çok görecek şey yer tad var deyip de bunları onlarca yıl sonraya ertelemen mümkün olmuyor
- yeni yerler görme isteği
- yeni maceralar yaşamak
- yeni deneyimler kazanmak
- yeni insanlar tanımak
Çünkü ben kendimi yolda tanıdım, yolda mutluydum, yoldayken cesurdum. Yola her çıkışımda çok şey öğreniyorum ben. Mutlu oluyorum.
tanıdığını sandığın, dostun sandığın insanların başkalaşması hasebiyle(bkz: egzotik kelimeler) insanlığa dair umudunu tazelemek maksadı, yaşadığın yerin anılarla yüklü olması, yeniden başlama isteği vs vs.
dağılan parçaları bulma isteği sanırım. gezdikçe buluyorsun kendini, yarımsın, eksiksin öncesinde..
bunaldım sözlük, yerleşik hayattan, çevre baskısından, sizin olmayan hayallerin ve hayatların size empoze edilmesinden, iş bul evlen kredi çek üçgeninde gelecek planlamasından bunaldım.

öğrenciyken yollardaydım, şimdi kariyeri falan bırakıp istifa ettim, yollara yeniden düşecem. şu an plan ve dinlenme arası.
yaşadığımız bu kocaman dünyanın sadece doğduğumuz mahalle/şehir/ülke olmadığını bilmek, bir gün ölüp her şeyi arkamızda bırakana kadar yaşamın belki de sadece bu tecrübeler bütünüyle anlamlı hale geliyor olduğunu düşünmek..