giresun

karadenizin en nadide çiçeklerinden biri olan giresun özellikle de alucra ilçesiyle gezginleri her zaman büyülemiş olup otostopun en kolay olduğu karadeniz memleketlerinden biridir.
Şuanda Üniversite okuduğum şehir Giresun kalesine çıkılır mangal yapılır ardından ada turu yapılır yaylalarına çıkabilirsiniz tirebolu en güzel ilçesidir şehir genel olararak ufakdır mavi göle uğranılabilir vaktiim çook diyorsanız Giresun merkez ğöğüs hastanesinden iç tarafa doğru yaklaşık 25 km boyunca seyahat edip gelin kayasını görebilirsiniz yol boyunca da doğa harikalarını görebilirsiniz saygılar
karadeniz'in en sade, doğayla en iç içe olan ve insanı daha uzlaşımcı olan kenti. tirebolu kalesi ve ilçesi görülmeye değerdir.
kayalıklarda yeni doğan güneşe karşı kahvaltı yapmalık, sahilinde yürüyüp hava almalık hatta hızını alamayıp güre'den debboy'a kadar hiç sıkılmadan yürümelik şehir.
Kirazın anavatanı,fındığın başkentidir.
Karadenizin en büyük ve tek adası giresun'da bulunmaktadır. (Giresun Adası)
Dünyanın en büyük ikinci seddi Giresundadır. (Yağlıdere çıkrıkkapı yaylası)
bir il düşünün ki ;
hem karedeniz kenarı yeşillikler, yağmur tam bir karadeniz iklimi, insanı renkli gözlü açık tenli karakterislik özelliklere sahip.
sahili keyifli, aynı zamanda verimli topraklara sahip.
alucra , şebinkarahisar ise tam bir iç anadolu iklimi havası suyu ile karadeniz demeye bin şahit ister.
toprak verimli değil, insanı esmer ağırlıklı ve sahile göre bambaşka bir kültüre sahip.
değişik bir doku giresun.
Sahil seridi boyinca adasi olan tek sehirdir.
Gogora kilisesi yani arkeoloji muzesi mutlaka gorulmelidir. Giresun kalesine cikilip manzaranin tadina doyulmalidir. Kalede osman agaya bir fatiha okunup, demli bir cay icilebilir.
kiraza adını vermiş şehir aynı zamanda dünyanın en kaliteli fındığına sahiptir
Alucra , şebinkarahisar ve çamoluk ilçelerinin genellikle bilinmediği şehir.
bir arkadaş vardı siz siz olun giresunlu kıza aşık olmayın derdi