görmeden önce ölünmesi gereken yerler

Başlıyorum. Kusura bakmayın.

- kilis
- osmaniye
- yozgat
- Çorum
- afyon
- Kırklareli
- uşak
- muş
bu listeye kırklareli'ni ekleyen insan longoz ormanlarını, dupnisa mağarasını, kastroyu ve daha nice doğa güzelliğini nasıl hiçe sayar anlamıyorum. sanırım kırıkkale ile karıştı.
81 il serisinde sona bıraktığım ve sırf tamamlamak için istemeye istemeye ayak bastığım yer ; Çorum. Ben gittim siz gitmeyin.
Ankara.
Şuanda ikinci satırı yazıyor olmamın sebebi, entry'nin 10 karakterden fazla olması gerektiğinden. Sanırım 10 karakteri az önce tamamladım.
Uşak diyen arkadaşlara; dunyanın ikinci büyük kanyonu Usak'tadır. Ilki Grand kanyon amerika. Tasyaran vadisi efsanedir. Kışın buz tutmuş haliyle cam gibi buzun üstüne çıkmak alttan akan suyu izlemek harikadır. Clandras tarihi köprüsünün olduğu yerde turkiyenin ilk elektrik santrali bulunur ve hala calisir durumdadir.
Ağrı diyen arladaşa: doğu beyazittaki Ishakpaşa sarayi dunyaca unlu efsanedir. Yapimi 100 sene surdu, Gecen sene trenle karsa gidisim orda herkesin donmesi ve tek kalmama ragmen karstan igdıra ordan dogubeyazita günübirlik gidip gelmem ve az kalsin donuyor olmam ama herseye ragmen iyiki gittim dedirten bir saray... terorden dolayi kapali olsada birgun mutlaka Agri dagina tirmanma hayallerimin oldugu efsane yer
Afrika diyen arkadaslara: yüreğimin hala oralarda bir yerlerde kaldıği, kenyanın simsiyah cocuklari, masai mara yerlileri ve yaptiğimiz safari, belgesellerde gördüğümüz zurafa fil zebra bufalo gergedan aslan ne varsa artik, zanzibar ve muhtesem su altiyla hint okyanusu, bir saatte cikan ama ekinokstan sulara gömülen kumdan adalari, ucuz ogle yemegi diye verdikleri istakoz ve dev jumbo karidesli yemekleri, yerli kadinlari, otantik giysileri, zenci poposuyla tanişmam... say say bitmez
Batmana gidip orayi bile sevdiysem ki orada da hasankeyf var es gecilemeyecek.. gezgözarpacık
Daha görmesen olmem gereken bir yerle tanismadim. Masai maraya giderken 12 saat gittigimiz o stabil yolda ziplarken bile pisman olmasiysam ve cok eglendiysem sanirim da hic olmayacak... dunya benim oyun alanim
yaman şakacısın delikanlı.tabi örnek verilebilir.
erzurum
yozgat
çorum

Edit:aramızdaki Erzurumlular Yozgatlılar ve çorumlular kendini belli etmiş sanırım.neyini eksilediniz entry nin allasen.