hayata dair küçük mutluluklar

-Günün ilk sigarası
-temiz çarşaflarla uykuya dalmak
- yeni açılan koladan alınan ilk yudum...
Bir sokak hayvanını doyururken, onun,
verdiğin yemeği yemesini izlemektir.
size küçük bir mutluluk hikayesi anlatayım;

üniversitedeki ilk yılımda(2007), kyk da kalıyorum, ilk dönem daha burs-kredi vb yok, maddi olarak zor bir durumdayız, resmen hayatta kalmaya çalışıyorum. öyle ki 6 zeytin 15kuruş, 12 zeytin 30kuruş ve ben 12 zeytin almaya cesaret edemiyorum tasarruf edebilmek için.

o sıralar (bkz: uykusuz) 'un yeni dönemleri, 1.5 mu 1.75tl mi ne fiyatı ve her hafta çarşamba (perş de olabilir) günü yeni sayısı çıkıyordu. işte o yeni sayısını alıp yurda gelirken içim içime sığmıyordu, ranzanın üst katındaki yatagıma çıkıp derginin en ufak yerine kadar okuyordum ve bir kaç saatliğine tüm dertlerimden uzaklaşıyordum.
Semaver çayı
Gri başlı kedimin yanıma yanaşması
Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş
Alakasız bir anda gezi anılarının aklına gelmesi sonrasında küçük bir tebessüm :)
yurdisina cikmissinizdir, metro duraginin yaninda matinizin ustunde guzel bir uyku cektikten sonra uyandiginizda yaniniza birakilmis tavuk pilav ve su sisesini gorursunuz mutlu olur etrafa bakar ve hemen o ac karninizi doyurursunuz. diger gece gene ayni yerde ortalama saat 1 gibi uykuya dalarsaniz, gece 3 gibi tuvaletiniz gelir ve uyanirsiniz yine ayni menu yanibasinizdadir. etrafa bakarsiniz kimse yoktur yemegi yersiniz yerken de dusunursunuz herhalde gece hemen yattiktan sonra birakiyorlar diye. sonra tekrar yatarsiniz sabah uyandiginizda tekrar ayni menu oradadir. inanilmaz bi tebessum kaplar yuzunuzu ve bir daha orada yatamayacak kadar kadar utanirsiniz.
cebinde unutulmuş para bulmak,
akbilin bittiğini sanarken son bir basımlık daha kaldığını görmek,
biskeviti çaya batırıp parçalamadan geri alabilmek... vs