ilk otostop rotaları

İlk otostopumu 2013 yılında İstanbul-Yalova Çinarcik arasında çektim 5 araç degistirdik. Bende apayri bir yeri vardır.
2013 yazi bir yerde garaonluk yapiyordum okul acilana kadar para kazanmak icin isten eve giderken otobuse kadar yuruyememis bitap dusmus bir halde emeklerken elimde de biskrem bir araba durdu baktim arkasinda bebesi filan var dedim bundan zarar gelmez... atladim arabaya sonra cocuk biskremi bitirdi zaten. Degisik duygularla eve dogru yönelmistim
Mayıs 2015 Antalya'dan Kaş'a gitmeyi kafaya koymuştum. Saat 2 de çıktım yola 3 araç değiştirerek Kumluca' ya kadar varabildim.

Kafamda gidebildiğim yere kadar giderim, kaldığım yerde kamp atarım fikri vardı. Kumluca çıkışından sonrasını bilen bilir sol taraf deniz, sağ taraf kayalık ve diktir. Yani kamp ihtimalli yalan oldu. Bi taraftan yürüyor, bi taraftan otostop çekiyordum ama nafile. Kimse durmuyor, saat ilerliyordu. Kesin ilk otostop maceram hüsranla sonuçlanacaktı. Sonra o çıktı, İlhan Abi. Adını unutmayacağım dedim, unutmadım da hala. Allah razı olsun İlhan Abi.
Amerikada çekilmiştir. Şansımı s*keyim ki otostop çektiğim adam katıksız mal çıktı.

Amerikalı: what's your origin?
Ben: turkey
A: so you are terorist ha?
B: Am i look like terorist??
A: no, but in our "24" movie series they show turks as terorist.
B: you should better watch po*n man, have a good day!
ilkokul 2. sınıftayken; karlı ve rüzgarlı bir kış sabahında evden okula çektiğim otostop, aynı zamanda ilk defa bir jipe binmeme de vesile olmuştur.
Antalya'da üniversitedeyken aspendos'a gitme kararı almıştık ve 3 sap otostopla gün içinde gidip gelmeyi başarabildik.
ilk otostopumu ilk kampımda çektim ve karaburun dolungazdan- merkeze idi. eşya taşıyan, arkasında römorku olan bir minübüstü. biz 3 kişiydik arkaya geçtik tahtalar falan var adam bütün çukurları falan hızla geçip gülüyordu bize. biraz düşme korkusu yaşadık da efsaneydi.
ilk defa 16 yaşında şehirler arası otostop çekmiştim, sakarya'dan istanbula gittim herkes kafayı yemişti korkmuştu, 17 yaşıma geldim şehirde çekiyordum sonra hayatı öğrenmek istedim gerçek otstopu keşfetmek istedim ve bütün türkiye'yi otostopla gezmek için hazırlık yaptım 18 yaşımda sırt çantamı topladım ve türkiyenin yarısını tek başıma otostop ile gezdim, 21 yaşımda bütün türkiye'yi gezmiştim ve bazı yerlere defalarca otostop çekmiştim ama bu beni daha da teşvik etti, 22 yaşımda tekrar sırt çantamı topladım ve türkiyeden yola çıktım bütün avrupayı otostop ile gezdim hatta gemiye bile otostop çektim:) en son olarak ukrayna'ya ordan gemi ile türkiye'ye geçtim. Hayatımda yaşadığım en güzel anlarım'dı bunlar, bir beyaz yakalı olmaktansa aç kalmayı ama dünyayı keşfetmeyi yeğlerim..
küçüklükten beri yürüyerek uzak olması dolayısıyla köyden denize veya merkeze götüren rota.

bugünlerde artık şehirler arası çalışıyorum, işler büyüdü.
tiran'dan struga'ya otobüsle geldikten sonra gece saat 2 buçukta 10 dakika 1 arabanın geçtiği bir yolda önümüze Mercedes CLA ile makedonya bakan yardımcısı durdu ve bizi Ohrid'e bıraktı.