jupiter

Juno Uzay aracının görev süresinin bitmesine ramak kala şu günlerde görüntülediği görsellerle hayal gücünüze aşırı yük bindiren güneş sistemimizin en büyük gezegeni
Sahip olduğu kırmızı lekesiyle mordorun eski günlerini hatırlatan atmosferinin altında henüz ne olduğunu bilmediğimiz
Namı değer manyetik kalkanlı koruyucumuz

Efsane fotoğraflara şu adresten ulaşıp beyninizi yakabilirsiniz

https://www.nasa.gov/mission_pages/juno/images/index.html?utm_source=webtekno
çadırımıza koyduğumuz isim :) yıldızlara bakarken aklımıza interrail sayfasında gördüğümüz “onların 5 yıldızlı oteli var, bizim milyonlarca yıldızımız..” gibi bir yazı görüp hatırlanıp konulan bir isim olur. çevresini çember çeviriyor sandığım gezegende olur kendisi.(bkz: yüklediğim görsel)
.
resmî bilgi vermek gerekir ise: güneş sistemi'nin en büyük gezegeni olurmuş kendileri. güneş'ten uzaklığa göre beşinci sırada yer alır imiş. roma mitolojisindeki tanrıların en büyüğü olan Jüpiter'den geliyormuş adı. büyük ölçüde hidrojen ve helyumdan oluşmaktaymış ve gaz devleri sınıfına girmekteymiş kendileri.
Şana ve bereket gezegenidir. Doğum haritasında hangi eve ve burca denk gelirse güzele yorumlanır.
şans gezegenidir. burcunuza denk geldiği vakit evrene yolladıgınız mesajların iletildi bildirimini dahi öğrenebilirsiniz. iyidir, hoştur, candır. Hep terazi ve ikizlerde olması dileği ile..
Şans ve bereket gezegenidir.
Jüpiter' doğum haritamızda hangi evimiz de ise o alanda şansı yakalarız. Örn; aşk, evlilik, kariyer, arkadaşlık vs vs vs