kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti

(bkz: lefkosa)(bkz: girne)(bkz: gazimagusa)(bkz: iskele)(bkz: guzelyurt)(bkz: lefke)Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (kısaca KKTC) veya Kuzey Kıbrıs, Akdeniz'de bulunan en büyük üçüncü ada ve Anadolu yarımadasının 65 km güneyindeki Kıbrıs adasının kuzey kısmında yer alan de facto bağımsız devlet.
Gitmeyi düşününler için ufak tefek tavsiyeler verebileceğim sevimli ada. öncelikle uçak bileti ankara, adana, istanbul gibi illerden uygun fiyata temin edilebilir. Hızlı feribot denemedim henüz. Konaklama için couchsurfing veya airbnb bakabilirsiniz veya benim gibi (bkz: girne öğretmenevi) ile konaklamayı halledebilirsiniz. taksi ile ulaşım çok pahalı ancak araba kiralayarak bu maliyeti düşürebilirsiniz. zaten gezilecek yerlere taksi ile gitmek zor olacaktır. minimum 3 gün araç kiralıyorlar sağdan direksiyon ve otomatik almanız tavsiye olunur. kiraladığınız araç ile adanın en ucu olan zafer burnu'na karpaz milli parkına bile gidebilirsiniz. 2-3 günlük ve güzel planlanmış bir gezi yeterli olacaktır.
Yavru vatan. hoş vatan diye sahipleniyoruz ama ben orada okuyan arkadaşlarımın yalancısıyım, gitmedim görmedim kimsenin de günahını almayalım ama en az 10-11 kişiden ayrı ayrı duymuşluğum vardır. Haklılık payı olsa gerek. KKTC halkı ikiye ayrılırmış. 1) Türkiye'den göçüp gidenler; yani dedesi, babası, anası veya kendisi Türkiye'de doğup sonradan gidenler, 2) sülalesinin hepsi orjinal kıbrıslı olan türkler. İşte işler burda karışıyor. birinci gruptakiler Türkiye'yi sever sayarmış. ama Kıbrıslı türkler için işin iç yüzü öyle değilmiş. 7 göbek sülaleden kıbrıslı olan türkler (kıbrıs türkü) türkiye'yi de, türkiye'li türkleri de pek sevmezlermiş. Ben 'pek sevmezler' diyorum. arkadaşların anlattıklarına bakarsak olayı baya abartanlarda varmış. Hatta 'ee 1974'de biz sizin için şehit/gazi verdik, rumlar'dan kurtardık'' diye savunmaya geçen Türkiye'li öğrencilere de genelde hep aynı cevap verirmiş. 'her gün ölmektense bi kere ölmek iyidir'' artık ne kastediyorlar, dertleri nedir, neden memnun değiller, bilen varsa yazsın. ben o kadarını bilmem ben gol atamayan ronaldo'yum. benim işim gol atamamak :)
türk'den ziyade ingiliz havasının daha çok estiği, hiç de kendinizi yavru vatandaymışçasına hissetmediğiniz kendi şahsına münhasır bir yer. daha havalimanından inişte bu rüzgar suratınıza çarpıyor. gezinti boyunca da bu etkiden kurtulamıyorsunuz.
2010-2011 yıllarında 1 yıl yaşamış olduğum cezalandırılmış gibi hissettiğim bir yerdir.Güzelyurt isimli ilçesinde kalmış olup hayatta yaşama sevincini yitirmiş bir insan topluluğu arasındaydım.Burdan odtü KKK da okuyan arkadaşlara allah yardımcı olsun.
bir çok insanın kumar ve seks cenneti sandığı ama doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen cennet adanın kuzeyi. bakmasını bilene
Bu ay sonu gitmeyi düşündüğüm yerdir. Yapılacaklar için tavsiye içerikli entry giren olursa sevinirim.
Ucuz alkol , güzel gece kulüpleri ve casinolar içeren küçük günahlar ülkesi
23 nisandan itibaren iskenderun-kktc arası başlayacak deniz otobüsü seferleriyle gidip gezmeyi düşündüğüm yavru vatan. çok över gidenler. bir de ben gezeyim yavru vatanı.
girnesi lefkoşası magusası ayrı altınkum plajı apayrı olan küçük ada ülkesi. insanlar çok hoşgörülü saygılı eskiye göre Türkiye ile kıyaslandığında pahalılığı kalmamış okumak için istanbul ankaradaki özel üniversiteler yerine tercih edilebilecek köklü eğitimi kaliteli birçok üniversiteyi de barındıran kalbimde ayrı yeri olan ülke. olur da sorunuz olursa yazabilirsiniz :)