korkmuyor musunuz

Genellikle otostop'a çıkmış herkesin duyabileceği bir soru olup, birçok farklı kombinasyonda kendinizi bu soruya cevap verirken bulabilirsiniz.

+ Ya böyle otostop filan iyi güzel de hiç korkmuyor musunuz?
- Niye korkalım ki abi?
+ Ya ne bileyim işte mesela ya ben mafya filansam? Ya kuytuya bir yere arabaya çekip seni bayıltırsam filan...
- Mafya mısın abi?
- Yoo gerçi bilemezsin belki şuan da yalan söylüyor olabilirim.
- Sağda ineyim abi ben. Geldim sayılır zaten. :)
- Yok yeğenim olur mu? Ben seni tam otostop çekilecek yerde bırakacağım. Ordan gitmen çok rahat olur. (Bıraktığı yerde 3 saat bekledi...)
-otostopçu alan insan iyi insandır hayatı paylaşan insandır yabancılaşmamıştır o korkmuyorsa hala insanlara güveniyorsa ben neden korkayım?

sorusuna verdiğim cevaptır.
otostopa çıkacağımı duyduktan sonra iş arkadaşlarımın sorduğu sorudur.

"sapığı var, burası türkiye, bir de yalnız gidiyorsun hiç korkmuyor musun?"
otostopçuların ilk karşılaştıkları soru, otostop çekerek seyahat ettiğini söylediği, neredeyse her kişiden duyulması olası soru cümlesidir
korkuyoruz abi ama otostopcuların tamamını tecavüzcü, hırsız, bunlar ateyiz diyen zihniyetten korkuyoruz o begenmediginiz kamyoncuların ya da sollarken iğrenerek baktıgınız o eski arabaların içindekiler insan oluyo cogu zaman
bir süre sonra cevaplamaktan bıkacak yazarlarımız karşı tarafın sorusunu soruyla karşılık vermeyi deneyebilirler.

a: ya korkmuyor musun?
ben: peki sen korkuyor musun?
a: ...
sen korkarsan, ben korkarsam, biz korkarsak nasıl çıkar insanlar yollara. Aklıma yabancı bir arkadaşımın siz Türkiye'den korkmuyor musunuz sorusunu getirmiştir.
otostopta en çok duyulan sorulardan biridir. cevap olarak peki siz korkmuyor musunuz diye sorunca şoförü dumura uğratabilirsiniz.