mardin

Gördüğüm en temiz şehirlerden biri. Tarihin içine şehir yapmışlar gibi . Gece eğlenceleri ile meşhur gidin gezin görün pişman olmazsiniz
Mardin’in sabah manzarası ayrı akşam manzarası ayrı bir güzeldir.Eski Mardin’de daha fazla zaman geçirmeniz size daha çok şey katacaktır.Gidin daracık sokakları gezin labirent misali nereye gittiğin belirsiz yerlere girin sadece yürüyün sağ-sol yapın ve sokakların sizi götürdüğü yere gidin kasmayın insanalar oralarda oturur gelin de bizim damdan seyredin derler isterseniz çıkar bakarsınız(bir kaçı liranızı isteyebilirler bunun karşılığında) iyice yorulup aşagı inin sonra Mezopotamya cafe olabilir Seyr-i Mardin cafe olabilir ya da sosyalist çevrenin takıldığı (En azından gözlemim böyle oldu) Leylan cafeye gidin,bir menengiç kahvesi için cok sert kahvelerden hoşlanıyorsanız mırra için mırraya helal tekila da diyebiliriz tek seferde dikilir genelde:)Acıkısranız bir cigerci Yusuf var orda yemek yiyebilirsiniz.(Hiç bir yer reklam amaçlı değilim sadece tavsiye)
Deyful zahferana gidin zamanınız varsa dara antik kentte gidin sonra bir midyata uğrayın sıla filminin çekildiği yeri ziyaret edebilirsiniz orda ben estel denen bir yer var mahalle Mi köyü mü bilemedim ama havası efsane hepsi tarihi ve gezilecek Konak tarzı yerler var buraları bitirdikten sonra Midyat-Nusaybin yolunda ortada olan Beyaz suya gidin dağdan çıkan Sudan bir akarsu oluşuyor ve efsane soguk bir suyu var insanalar yazın orda piknik yapar ve hınca hınç doludur çok güzeli oturma yerleri var suyun üzerine kurulmuş tahtalar ve o tahtalarda insanlar piknik yapar.Bilmediğim nice başka yerleri vardir ben bildiklerimi saydım.
Gelince pişman olmayacağınız bir şehir bence görülesi bir yer
gitmek lazım ama kulaktan dolma bilgiler biliyorum sadece napılır ne edilir hiç bilmiyorum... aklımdasın mardin...
Mardin adını her gördüğümde istemsizce aklıma (bkz: turnam gidersen mardine) şarkısını getiren şehir.
Türkiye'nin büyükşehir statüsüne giren bir ili ve en kalabalık yirmi altıncı şehri. 2016 itibarıyla 796.237 nüfusa sahiptir.
Mezopotamya ovasının üstünde güneşin batışına karşı içilen bir kadeh şarap...
Dar sokakları tarihi yapısı ve halkıyla Dünyanın sayılı yerlerinden birisi. Gidince mırra içiniz
Türkiye'de farklı bir şehirde yaşama hissi veren ender şehirlerden bir tanesi.
bu mayıs ayında ilk kez gideceğimiz bu aralar fena halde popüler olan şehir. youtube kanalımıza da videosu gelecek. en çok geceleri denize benzeyen karasal manzarayı merak ediyorum.
mardinde dar sokaklarda katırlarla toplanan çöpler.mardin diyince nedense aklıma oyuncarail geldi kurulan dostluklar yeni insanlar yoksul ama sıcak kanlı mardin halkı selam olsun size.
türkiye'de görmek istediğim nadide şehirlerden birisi.