norveç

gitmeden aşık olunan kuzey avrupa ülkesi. gayri safi milli hasılası ile refah ülkeleri olarak sayılan üç ülkeden de biridir.
gittiğim ilk avrupa ülkesi. sudan çıkmış balığa döndüğüm, hardcore seviyeden başladığım yer. oslo'nun sokaklarında gezerken istanbul'un yalıları aklıma geliyordu. her yerde istanbuldaki trilyonluk yalılardan düşünün öyle bir yer ve tek tük insan vardı gezerken. çok değişik bir anım vardır norveçle ilgili. sokakta bardak satarken bir dilenci geldi yanıma. para isteyecek sandım önce, çekirdek uzattı. sonra bardak sattığımı görünce bana 5 kron verdi. velhasılıkelam böyle refah seviyesi yüksek bir yer. dilencisi gelip sen dilenmiyorken bile para verebilir.
Geiranger. Geiranger, Ålesund şehrine bağlı küçük turistik kasabalardan birisi.

(bkz: stavanger)
(bkz: preikestolen). ...
(bkz: trolltunga). ...
(bkz: kristiansand)

bodoya yakın (bkz: â) şehri de gezilebilecek yerlerden.
http://evrenseladam.com/pulpitrocka-nasil-cikilir/Pulpitrock ünlü trekking rotası

9 yaşında amcam Bianchi Uno marka bisiklet almıştı. Mutluluktan öleceğimi falan düşünmüştüm. İlk gün mahallede ki abilerin peşine takıldım Antalya şehir merkezine gittik. Bu benim evden ilk kez tek başıma uzaklaşmam olmuştur. Kendimi kaybettim arabaların arasında akşama kadar gezdim. Gece eve geldiğimde babam bisikleti aldı fırlattı ve kırdı. Nereden bilebilirdim ki bu kadar merak ettiklerini. 5 yaşında ısparta da babannem ile gezmeye gitmiştik kayboldum mahallelerin içinde sonra oturdum biryere bekledim. Gelip beni buldular. Nereden bilebilirdim ki içim de böyle bir sevdanın olacağını. Sürekli gitmeyi ve kaybolmayı seveceğimi. Keşke elimde özel bir güç olsa da şu Norveçimin gözbebeği Pulpitrock a hepiciginizi götürebilsem tepesinde oturup Ahmet kaya ile beyinde hasarlar yaratan manzarayı izletebilsem 😯😢😢😢 Neyse ne demiş Evrenseladam "Anyway road to Norway"
Sürekli bilet fiyatlarına bakıp bu sene kesin gidicem deyip gidemediğim yer.İnterrail için de yıllarca aynı şeyi söyledim sonuç hep yurtiçi tatil 😞
yerleşim yerlerine 50 metre uzakta olması kaydıylai stediğiniz heryere çadır kurabileceğiniz ülkedir.
gezmeyi değil yaşamayı hayal ettiğim bir kuzey ülkesi.
Norveç bileti aldıktan 2 ay sonra firmanın operasyonel sebeplerden ötürü uçuşu iptal etti. Bize verdikleri 1 sene içinde istediğimiz lokasyona kullanabileceğimiz biletleri duyunca, Niye Hindistan'a gitmeyelim ki ? dediğimiz ve soluğu Hindistan'da almamızla son bulan Norveç hayalim ektedir.

Edit: Hala gidemedim.
Birgün kuzey ışıkları altında bayılmak istediğim yer.
Acaba bir gün seninle norveçin ab'ye girmesi için referandumda hayır der miyiz zalımın kızı