oslo

Gezginlerin en sevdiği Ülkelerden Norveç'in başkentidir.

Hava sıcaklığının dengesizliği nedeniyle yaz aylarında bile yağmurluğunuzu yanınızda taşımalısınız.

Gitmeniz gereken yerlerden biri Grünerlokka'dır. Grafitilerin fotoğraflarını çekmeden dönmee !! Grunerlokka Ayrıca gece hayatının en hareketli olduğu bölgedir.

Opera House'den Oslo manzarasını izlemezsen Norveç gezin eksik kalır :)) .

Oslo Çok pahalı evet ama bir mahalle var kiii bazı şeyler Türkiye'den bile ucuz neresi mi ? : -GRONLAND
Evet Gronland göçmenlerin olduğu mahalle ve helal gıdaları da bu mahallede uygun fıyata bulabılırsıniz.
Büyük hayal kırıklığıdır. Buraya gelen Norveç'e geldim gözüyle bakmamalıdır kendime yapıyorum bu eleştiriyi. Şehri unutulmaz kılan detay neredeyse yoka yakın.national gallery'de edward munch'un scream tablosunu görmek güzel oldu. Sanat adına güzel gelişmeler. Yalnız dikkat edin sanatçının en unlu eserleri kendi adını taşıyan Edward Munch müzesinde değil National Gallery'de sergileniyor.
kışın gitmeyi tavsiye etmiyorum. zira hava 10'da aydınlanıp, 3:30 gibi karardığından, pek bir şey anlamıyorsunuz gezdiğinizden. "offf çok gezdik, saat 11-12 olmuştur herhalde" dersiniz, saate bi bakarsınız ki daha 9 olmamıştır.

bu arada çok ama çok pahalıdır. hiç şakam yok gerçekten çok pahalı, tl'ye göre değil, euro ya da dolara göre düşünseniz de pahalı, çok ama çok pahalı... bir mekanda içmek istediğiniz en ucuz fıçı bira 10 eur'dan aşağı değil. sigara içen biri iseniz, yanınıza kalacağınız süre için yeterli sigara alın çünkü sigara her şeyden pahalı, yanlış hatırlamıyorsam marlboro light fiyatını markette 220 kron olarak görmüştüm, bu da aşağı yukarı 120 tl yapıyor arkadaşlar.

abartıyolar, illa ki ucuz yerleri vardır diye düşünmeyin, giderken yanınıza bol bol kuruyemiş, aburcubur bayatlamayacak ne varsa götürün. ya da "benim param var, buradan yemek mi taşıcam yahu" diye kendinize güveniyorsanız, kredi kart limitlerinize dikkat edin, bol bol nakit alın yanınıza...
Norveç bekle beni kuzey ışıklarını bende görmek istiyorum o yüzden sürekli Norveç indirimli bileti kovalıyorum umarım şans yüzüme gülecek inşallah
(bkz: oslo) Son zamanlarda bu kelimele size şehirden fazlasını ifade ediyorsa La casa de papel‘i izlediğiniz içindir.
Başıma bir şey gelmeyecekse hiç beğenmediğim şehirdir.

Ne Bergen gibi bir havası vardır. Ne de Stavanger gibi şirinliği. Bomboş bir şehirdir. Oslo'yu Yozgat'ta deniz varmış gibi hayal edin..