otostopta aracına bindiğin kişinin harçlık vermesi

böyle bir anıda insanın gözlerinin içi bile güler. sen yok sağol abi dersin, o ise ısrar eder al al hadi al. olay sadece para vermesi değildir. dilinde hep dolanan cümle yeniden tekrarlanır. 'boşuna demiyorum iyi insanlar hala var.'
tabi daha sonrasında beklentiler, yeniden olsunlar olmuyor da değil hani
(otostopta bayram sevinci hali)
Denk gelmediğim durum , daha çok sigara hediye ettiler * zaten para verseler sigara alırız
Evini açmışları mevcut, ne güzel insanlar var ya demeden duramıyor insan.
Harçlık degilde zeytinyagcı bi dayı denk geldiydi öğrencisin madem al şu yagı benim hayrım olsun diyip 1 teneke zeytinyağı vermişti böyle insanlara denk geldikçe mutlu oluyorum
Bir de bunların senden sigara otlaklanıp 50₺ harçlık isteyenleri var o ayrı bir başlık konusu.
genelde zengin lüks araçlardan değilde kamyon ve gayet müzmin aile arabalarında başa gelendir .umur vaad eder :)
Para istemesini ne kadar mutsuzluk ve şok etkisi yaratacaksa tam tersi yüzde gülümsemeler oluşturacak ve iyi insanalar ölmemiş dedirtecek durumdur.
Bu tarz insanların dünyayı yönetmesi görüşündeyim. Ayrıca bir anımdan da bahsedeyim. İzmirde bostanlıdan karşıyakaya giderken bir araca otostop çekmiştik adamla yol boyunca güzelce muhabbet ettik ve inmeden ortalama 5 dk. önce adam durmadan neden otostop çekiyorsunuz, paranız mı yok, yoksa ben verebilirim, açmısınız, isterseniz şurda durayım atm den para çekip geleyim yemek ısmarlayayım falan demeye başlamıştı o gün bu gündür duygulanırım hala.
Not: Sevin lan bu adamları.
bana bir thy pilotu vermişti.aracına aldığın için şaşırmıştım.muhabbetide çok iyidi.işte o yolculukta öyle bitti.abi gerek yok var param desemde elime tutuşturuvermişti.