paris'teki hediyelik anahtarlıklar

her turistik bölgenin yanında mutlaka eyfel kuleli modelini satan birisi yanınıza gelir. 5 tanesi 1 eurodur.
bazı siteler ve sistemler giriş yapan üyelere bonus vermektedir. bunlarfan bazıları kripto para sistemlerinde görünüyor.
https://girisi.org/bonusverensiteler/
eifel kulesi şeklinde olup, genelde sömürge ülkelerinden kaçan siyahi arkadaşların açılışını 1 eurodan yapıp, pazarlıkla 20 tanesini aynı fiyata alabileceğiniz, kule ve champs elysees çevresinde fazlaca bulabileceğiniz, herkese hediye edebileceğiniz anahtarlıklar
efsanedir kendileri, anahtarlığımı süslememektedir kırmızısıyla.
eğer geziye çıktığınızda türkiye'de sizden hediye bekleyenlerin sayısı çoksa bu anahtarlıklardan 5 tanesi 1 euro karşılığında alınabilir. böylece herkese bir anahtarlık verir ve işin içinden çıkabilirsiniz.
Bilmem kac yil once ziyaret ettigimde yanlis hatirlamiyorsam 5 tanesi 2 euro idi. Hani nehir kenarindaki kitapcilar varya, onlardan almistim. Normalde sokak sokak gezer ve ikimci el dukkanlarindan esi benzeri az olan kucuk hediyelikler alirim ama zamanim kisitli ve paris cok buyuktu.

1 yil sonra karaman'da ogrenci olan kuzenimi ziyarete gittigimde ramazan senlikleri yapilan kalede bir takicida ayni anahtarliklari gorunce sok oldum. Daha sonralari her yerde satilmaya basladi, dandik de olsa bir esprisi kalmadi.
Oyle iste sevgili sozluk.
Kuzenim getirmişti bize de ailedeki herkese almış eyfel kuleli anahtarlık. bi ayagı koptu
Dükkanlarda tanesi bir euroya satılırken eiffel civarı zenci abilerimiz beş tanesini bir euroya satmakta birde boy boy büyükleri falan var biblo gibi ama dandiklikten yıkılıyor elinizde biraz kalsın demir kokusu gibi bişey bulaşıyor ama iyiler abiler en azından zorla satmaya çalışmıyorlar ya da benim tipi görünce para olmadığını anlayıp uzak durdular o da bir ihtimal tabi