scotty

bir akıllı telefon uygulaması. kısaca motosikletli taksi diyebiliriz. istediğin konuma bir motosikletli gönderip, sizi alıp istediğiniz konuma bırakıyor, km bazında (açılış 3tl, her km 1tl) fiyatlandırma yapıyor. ekipman olarak kask veriyor size.

bugün mecidiyeköyden saat 18:40ta bindiğim honda pcx marka araçla, 19:05de küçükyalıda oldum. trafik saatleri için inanılmaz başarılı.

insan tanmadığı motorcuya binince de inanılmaz geriliyor ama iyisi denk geldi bu sefer. umarım kötü bir entry girmez kimse.
dün ilk defa test ettiğim motor ile yolculuk paylaşımı uygulamasıdır. yasal zemini henüz oluşmadığı için şu anda bu tarz uygulamalara mototaksi yerine daha çok yolculuk paylaşımı isimi verilmektedir. dün gelen arkadaş oldukçu iyi bir sürücüydü ve eldiven,kask, mont dahil tüm ekipmanları eksiksizdi. fiyatlandırmayı da örnek olması açısından paylaşıyorum ,

mesafe 10 km ;
uber - 31 TL,
scotty - 18 TL.
2015 yılında hayalini kurduğum yazılım bilmediiğim ve yeterli çevrem olmadığı için yapamadığım içime oturan uygulama
Motorailden bir kaç kişi yapıyoruz. Bira parası kazanıyoruz güzel oluyorrr
harika bir uygulama. bu uygulamayla instagram reklamında tanıştım ve ben de deneyeyim dedim. ama sürücü olarak..
insanları a noktasından b noktasına hızlı ve ucuz bir şekilde ulaştırıyor. zaten istanbulda bu kadar trafik varken ortalama 30-40 km/h ile gitsen bile istediğin yere hızlı gidersin :)
inanın hızlı ve ucuz olmasından ziyade insanlara motorsiklet farkındalığı yaratmak da önemli. motor kullanmak istanbulda zordur ama inanın çok da güzeldir. o sahil yollarında bir de motorla geçmeyi bir deneyin :)
uygulama yaygınlaşıyor ve yaygınlaştıkça da motor un şeytan icadı :) olmadığı,asıl şeytanın trafik canavarlığı olduğu ortaya çıkıyor.
hayatında ilk defa motosiklete binen ve bu deneyimi sadece scotty ile yaşayan birçok yolcum oldu ve yolculuğun sonunda yüzlerde oluşan tebessüm bana yetti.
korksanız dahi en azından bir kez cesaret edip denemelisiniz.çünkü sürücüler gerçekten iyi bir testten geçiriliyor ve gerçekten bilinçli insanlar.
benim için scotty, uçak ve internetin buluşundan sonraki en önemli buluştur (bide playstation)
ileride başı ağrımasın diye motorcularını çok özenli seçmesi gereken girişim. Bu ne uber'e benzer ne de airbnb'ye. Motorsikletlerin ölümlü kaza oranı çok yüksek. Bu yüzden burada yer alan motor sahiplerinin gerçekten ince bir seçim süresinden geçmeli bence.
Soguk,karlı ve yagmurlu gunlerde, hele de İstanbul'da guvenligini ve guvenilirligini merak ettigim, kullanmak icin cesaretimi toplamaya calistigim yeni nesil ulaşım uygulaması.
Fis makbuz verilemedigi icin
Mali acidan sikinti dogurabilen bir uygulama
Yasal bir cerceveye oturdugunda
Ve surucu sertifikalandirildiginda
Artciya uygun ekipman kullanildiginda
harika bir sey.
Adını muhtemelen Işınla beni scotty repliğinden alan motorun trafikte daha hızlı gitmesine dem vuran zeka kokan bir uygulama kullanın kullandırtın.
çok iyi uygulama ya.gelenler çok kafa insanlar.çok tecrübeli ve hızlı kullanırlar.umuyorum çok yaygınlaşıcak.bu arada şu acıbadem caddesinde daha sık geçin ya.