sevgiliyle seyahat etmek

(bkz: en çok bunu istiyorum )
Ya düşünsenize bir insan var, siz onu hem hayat arkadaşı hem yol arkadaşı olarak belirlemişsiniz. Beraber planlar yapıp geziyorsunuz. Hatta belki ilerde ufak bir kızınız da olup size katılacak. Çok değil bu gezdiğiniz süre 1 ay bile olsa yetmez miydi? Ben bunun için ömrümün yarısını bile veririm ya.
insanı iyi tanımanın bir diğer yolu beraber yola çıkmaktır derler...
sevgilinizi gerçekten tanımanın en iyi yoludur. özellikle paranızın ucu ucuna yetiştiği günlerde, uzun otobüs/tren yolculuklarında, evinizin konforundan uzakta kaldığınız belki ortak banyolu hostellerde, tadını bilmediğiniz yemekleri yiyeceğiniz farklı yerlerde ortak heyecanlar bulup muhteşem anılar katabiliyorsanız eğer sizden şanslısı yoktur. biz birlikte 5 ülke gezdik şu ana kadar, her yolculukta gezeceğim insan o olduğu için daha fazla heyecanlanıyorum.
dünyadaki en huzurlu seyahattir, hele ki omzunuzda uykuya dalmışsa hayatta daha fazla nasıl mutlu olabilirim diye düşündürür insana
hiç de zor değil. sevgiliyken iki gezgin olarak birlikte gezdik. şimdi evliyiz ve hala geziyoruz.
kendisiyle birlikte yaşamak kadar zor bir şeydir. hatta size tavsiyem önce kendisiyle birlikte yaşamaya başlayın. ne alaka demeyin, hemen hemen aynı şey. sevgiliyle birlikte yaşayınca bu sadece ilişkiyi değil, kendinizi ve karşıdakini sınadığınız anlamına da gelir. bir sürü hayal kurarsınız ama kendisiyle birlikte yaşamaya başlayınca hayaller / hayatlar arasında kalırsınız öyle. seyahat etmek de işte öyle bişey, hayaller kurarsınız, x'de romantik bi akşam yemeği, 3.gün y'de gezinti, 6. gün z partisi falan derken, başlarsınız seyahatinize, illaki anlaşmazlıklar olur, o başka bişey ister ya da sizin hevesle planladığınız şeyi hiç istemez hatta. sonu hüsran.
hele yurtdışı seyahati. o kadar iyi seçilmeli ki o sevgili, pişman olursunuz sonunda keşke dersiniz ben söyleyeyim.
bekletileri yüksek olan bi insan değilim ve hiç bir şey dört dörtlük değildir evet ama buna değecek bir sevgilim olmadı henüz. (3 farklı kız arkadaşımla 1i y.dışı, 2si yurtiçi seyahatlerim oldu epey, zor anam zor..)
Zeytinburnu - beylikdüzü arası sayılırsa bir zamanlar benim de yapmış olduğum şey
düşüncesi bile zor geliyor hele ki kapris varsa, sevgilin yol arkadaşın olabilir mi iyi analiz etmek gerek.
6 aylık sevgilimle çıktığımız 18 günlük balkan turunda 12. gününde kavga etmemizden dolayı hiç konuşmadan geçen 6 gün ve seyehat sonundaki ayrılık.İnsan insanı ya yolda ya da ortaklıkta tanır derler,çok doğru bir söz.Sevgilisiyle yola çıkacak arkadaşlar 1 kere değil 100 kere düşünün.Yolun sonunda ayrılıkta olabilir..
sizleri bilmem ama ben sevgiliyle yapılması gereken aktivitelerin en başına koyarım seyahati, yanında kocaman ünlemler ve yıldızlarla birlikte. ne yani sevgiliyle filmler, diziler izleyip üzerine arkadaşlarla zaman geçirip ne bileyim kavga falan edeceğiz ancak seyahat yapmayacak mıyız! yeni yerler keşfetmenin, yeni insanlar tanımanın muhteşem adrenali bırakın sarsın ikinizi de. sevgilinizin değişen koşullara uyum sağlama kabiliyetini görün mesela. birlikte yapılan onca aktiviteden sonra ortak noktalarınızın çoğaldığını hissedeceksiniz. o zaman ne diyoruz: yol açık yola sevgilinle çık :)