trenle seyahat

Kuzey ülkelerinde yapılıyorsa en keyif verici seyahat şeklidir.
o yemekli vagonda tıngır tıngır giderken içilen bira, yanında yenilen pattiz kızartması, kalkarken gelen hesaba içten içe sövmek, karşı koltukta oturanla bakışmalar, keşismeler filan artık onlar da eskide kaldı. Şimdi bana tamamen demir yığını gibi geliyor
sözkonusu yolculuk günbatımında prag- köln arasında yapılıyorsa , şairin dediği gibi ölsem eksiksiz ölürdüm .
hiç deneyimi olmayıp istanbulda barınanlara edirne istanbul seferlerini tavsiye edeceğimdir.o harika manzaraları görmek dahi yeter.
ardından hoş bir edirne turuyla taçlandırıp geri tekrar trenle dönebilirsiniz. (bkz: edirne)
Seyahatlerin en keyifli hali. Vakit sıkıntısı yoksa mutlaka tercih edilmeli bence.
nereden nereye yapılırsa yapılsın önemli değil yerini hiçbir şeyin alamayacağına inandığım yolculuk.
hızlı trenden önce eskişehir-istanbul arası seferlerini özlememe sebebiyet veren başlık. haydarpaşa'nın aktif olduğu güzel günlere dönsek keşke.
şu sahip olunan teknolojiye rağmen yine de tren tercih etmemin bir sebebi varsa o da; a noktasından b noktasına hızlı varmanın önemi değil, iki nokta arasındaki geçen sürenin önemidir.
demiryolcu çocuğu olup küçüklükten beri trenle seyahat eden biri olarak başka hiçbir ulaşım aracında trenle seyahat zevkine ulaşamadım. keşke haydarpaşaya da tekrar kavuşabilsek.
Banliyö treni vardı elimizde onu da aldılar. Ama bu sene karsraille ilk uzun tren seyahati yapmanın heyecanını yaşayacağım. Ondan sonra tekrar burada görüşelim.