uber

Gezinin son durağı Lviv'e inmisim. Hem hastalık hem yorgunluk o biçim artık. E beraberinde bir de sinir bozukluğu getiriyor. Tren garında indim bir de ne göreyim alfabe o biçim. Tabii ki biliyordum ama böyle bir manzara, hele de insanların hiç İngilizce bilmediği bir ortam iyice sinirlerimi ziplatmisti. Şehir merkezine giden otobüs nereden geçiyor ona sor buna sor yok kimse anlamıyor. Birden aklıma uber geldi. İnternet çeken bir yer nasıl olduysa bulup çağırdım taksiyi. Haritadan gideceğin yeri isaretliyorsun. Şoförle hiç konusmana gerek kalmıyor. Ayrıca söğüşlenmene de imkan vermiyor. Gece de yine aynı şekilde şehir merkezinden bu kez havaalanına gitmiştim 9 lira gibi bir fiyata. Sehirin ucuz olmasından da kaynaklı tabii ama çok kullanışlı bir program olduğu kesin.
türkiyede son dönemlerde aktif olarak kullanılan özellikle taksicilerin protesto etmesi ile daha fazla yaygınlaşan vip taksi hizmeti. kısaca anlatmak gerekirse akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz uygulama üzerinden giriş yapıyorsunuz. gitmek istediğiniz güzergah girilerek araç çağrılır. şuan için sadece vito ve caravelle (6 kişilik) araçları ile hizmet veriyorlar. şoför uygulama üzerinden sizin girdiğiniz adrese doğru sürüyor. ödemeleri ister nakit isterseniz sisteme tanımladığınız kredi kartı ile yapabilirsiniz.
otostop çekmenin yasak olduğu ve herhangi bir toplu taşıma aracının olmadığı bir eyaletteyseniz kurtarıcınız olabilir. bir de şöförle iyi bir muhabbet yakalarsanız, bir saat sonra sizi bıraktığı yerden almayı ve ücretsiz geri götürmeyi teklif edebilir. sonuna kadar uber!
istanbul da ki taksicileri sinirden kudurtan uygulama, atatürk havalimanı saldırısında yaptıklarından sonra hepsine müstehak, umarım daha beterlerini görürler
türkiye ye geldiğinden beri uber kullanıyorum. hem kaliteli hem de şoförleri on numara. takside adam elinde sigara, mesafe beğenmez, yok trafik var, e5 den gideceğine temden götürmeye çalışır. öğlen 3 de taksi sorsan arabayı devretcem der yolcu almaz. uber in gözünü seveyim. keşke daha da yaygınlaşsa.
dahada yaygınlaşması gereken yaygınlaştıkça taksicileri adam edecek uygulama. kime uber mi taksi mi diye sorsanız düşünmeden uber diyecektir. kredi kartım olmadığı için daha tecrübe edemedim orası ayrı mesele.
çılgın taksicilerin cirit attığı bir ülke olan kolombiya'da mükemmel bir alternatif. Çoğu zaman taksicilerin saldırısına maruz kaldığı da doğrudur.
Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda Uber promosyon kodu veriyor. 50 tl indirim bizi bekliyormuş.
uber'i herkesin en az bir kez denemesi lazım bence. bir deneyin arkadaşlar zaten ilk kullanımınıza indirim tanımlıyorlar. daha sonra "sarı taksi" diye tabir ettiğimiz normal taksilere binecek misiniz merak ediyorum açıkçası.

kaliteli araç, insan gibi muamele ve düdüklemeyen şoförden bahsediyorum ahali. fiyat olarak da normal taksi ile maksimum 3-5 lira oynayacaktır.

yolculuktan önce ne kadar ödeyeceğini görmek ve kredi kartı ile ödeme güzelliğinden bahsetmiyorum bile. vito geliyor vito.

baya reklamını yaptım ama hakikaten çok kaliteli bir hizmet. deneyin, dediklerimi anlayıp hak vereceksiniz.
İstanbuldaki saçma sapan bir yere gelmiş taksicilikten kurtaran müthiş sistem. Gideceğiniz mesafe 15 tl tutsa bile kimse sesini çıkarmıyor. Sohbet ederseniz güler yüzlü şekilde eşlik ediyor. 1 kere kullanınca bir daha taksiye binmek istemiyorsunuz.