uber

istanbul da ki taksicileri sinirden kudurtan uygulama, atatürk havalimanı saldırısında yaptıklarından sonra hepsine müstehak, umarım daha beterlerini görürler
türkiye ye geldiğinden beri uber kullanıyorum. hem kaliteli hem de şoförleri on numara. takside adam elinde sigara, mesafe beğenmez, yok trafik var, e5 den gideceğine temden götürmeye çalışır. öğlen 3 de taksi sorsan arabayı devretcem der yolcu almaz. uber in gözünü seveyim. keşke daha da yaygınlaşsa.
Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda Uber promosyon kodu veriyor. 50 tl indirim bizi bekliyormuş.
Gezinin son durağı Lviv'e inmisim. Hem hastalık hem yorgunluk o biçim artık. E beraberinde bir de sinir bozukluğu getiriyor. Tren garında indim bir de ne göreyim alfabe o biçim. Tabii ki biliyordum ama böyle bir manzara, hele de insanların hiç İngilizce bilmediği bir ortam iyice sinirlerimi ziplatmisti. Şehir merkezine giden otobüs nereden geçiyor ona sor buna sor yok kimse anlamıyor. Birden aklıma uber geldi. İnternet çeken bir yer nasıl olduysa bulup çağırdım taksiyi. Haritadan gideceğin yeri isaretliyorsun. Şoförle hiç konusmana gerek kalmıyor. Ayrıca söğüşlenmene de imkan vermiyor. Gece de yine aynı şekilde şehir merkezinden bu kez havaalanına gitmiştim 9 lira gibi bir fiyata. Sehirin ucuz olmasından da kaynaklı tabii ama çok kullanışlı bir program olduğu kesin.
öyle bir adaletsiz sistem varki anlatamam size.

1 hafta önce übere girmek için araç alıyorum,2 gün sonra dizayn için bir firmayla anlaşıp kapora veriyorum, ertesi gün cumhurbaşkanı ve içişleri bakanı 'über müberde neymiş yok öyle birşey bizim sarı taksimiz var kaldırıyoruz bu überi' açıklamasıyla karşılaşıyorum.
adalet
uzun süredir kullandığım uygulama. vıp, büyük araç vb durumlarını geçiyorum ek olarak artısı, bir yere birini ulaştırmak istiyorsunuz ve varıp varmadığını merak ediyorsunuz. direk kendinizden uber çağırın ve vardığında uygulamadan size haber gelsin. en büyük artısı bu benim için.
bir gerçek var ki dünyanın bir çok yerini gezdim ve her ülkede taksiciler malesef aynı. turisti ve kendi halkını kazıklamayı çok seviyorlar. hatta sırf bu taksicilerin fiyatları şişirmesinden dolayı filipinler'de bir taksiciyle kavga ettim ve polisler bizi ayırdı. uber bence dünyanın en güzel ve zekice düşünülmüş taksi uygulaması. uygulamadan gideceğiniz rotayı yazıyorsunuz ve size fiyatı direk söylüyor. rotayı çizmesi ve taksicinin bu rotadan çıkmaması da cabası.
bali adasının nusa dua bölgesini bilen bilir. geceleri çok ıssızdır ve taksi bulmanız imkansızdır. orada bir otelde kalan arkadaşımı ziyaret ettikten sonra acil bir olaydan dolayı gece 4 te kutaya dönmem gerekiyordu. normal bir taksici çağırsam bana o saatte kesin yüksek fiyatlar söyleyecekti ama uber resmen hayat kurtardı.
bence uber herkesin kullanması gereken uygulamalardan biridir ve severek kullanmaya devam ediyorum.
son zamanlarda sürücüler, uberin müşterilerine gösterdiği ilgi ile kendilerine gösterilen ilgi arasında çok fazla fark olduğunu söylüyor. bunun da nedenini artık uber sürücüsü olmak isteyen çok fazla kişi olmasına bağlıyorlar. kendilerine de 'mutsuz musun bro, o zaman gg' mesajı veriliyormuş.
son derece etik ahlak ile hizmet veren muhteşem sistem.
içi sigara kokan, ne kadar yazacağı belli olmayan taksiye muhtaç kalacağıma alternafim olur diye düşünüyorum, hem de daha kaliteli alternatif.
türkiye içerisinde hiç kullanma şansına erişemedim fakat varşova'da bulunan aksamayan 24 saat ulaşıma rağmen bazı vakitler kendisine işim düşüyor burada bazı sürücülerin kafalarına göre yolculuk iptal etmesi dışında bir sorun yaşatmıyor sürücüler daima kibar eve hiç tanımadığınız birinin arabasıyla değil eş,dost aracılığıyla gidiyormuşsunuz keyfi veriyor