venedik

buraya gitmeden önce oranın büyük bi aqua parka benzediğini ve cok abartıldıgını dusundum hep hiç ilgimi çekmedi gittim ve gördüm arkadaşlar 10 ülke 25 şehir gezdim hayatımda bu kadar mükemmel ve büyüleyici bi yer görmedim.ölünce bedenimi yakıp küllerimi venedik kanallarına atsınlar.bütçeniz ne kadar olur bilmiyorum gitmek istediğiniz neresi varsa ve birçok seçeneğiniz varsa içinde venedik varsa tüm samimiyetimle söylüyorum hiç düşünmeden bu şehre gidin.yahudi ghettosunu gezin (bkz: shylock )her kanalını her sokağını ayrı ayrı gezin inanın bana dua edeceksiniz.
*belli bi saatten sonra sigara satılan yerler kapanıyor ve belli sokaklarda otomat var ama sadece vatandaşları onu kullanabiliyor.
allahına kurban venedik!
öylesine romantik bir şehirdir ki kendisi.. güzel bir restoranda güzel italyan yemekleri ve enfes italyan şarabı, arkada da italyan müzikleri, kanalda giden gondollar bir yandan da güneşin batışı.

bu an öyle bir andır ki dostlar, karşınızdaki kadına karşı hisleriniz yoksa bile o anı paylaşmış olduğunuz için ona bağlanırsınız. hiç bitmesin istersiniz.
gerçekten eşinle sevgilinle gidilmesi gereken şehirdir
aşık olmak,olan aşkı arttırmak veya aşkı tazelemek için çok uygun bir ortam
san marco meydanında klasik müzik eşliğinde bir şeyler içecekseniz geç saatte gidin müzik parası almıyorlar
tanımadığım şilili bir çocuktan (dizlerinin üzerine çökerek) evlenme teklifi aldığım aşıkların şehri.

fazla abartılmış, aşırı pahalı ve çocukluğumdan beri hayalini kurduğum ama beklentimi karşılamayan şehir. gittiğime pişman mıyım tabi ki hayır ama arkadaşım neden bu kadar çıtayı yükselttiniz. sonu hüsran.
istanbu'lda,taklidi viaport venezia'ya gidip ,kendimi venedik'teymiş gibi hayal ettiğim şehir.
şahsi adıma Dont Look Now(1973) izleyip yürüyeceğim yolların geçmiş günlerini gördüğüm , The Merchant of Venice ile kostümleriyle o yıllarına gittiğim Dan Brown'ın Infernosunu okurken hayalini kurup sinemasındayken iyiki buralara da uğramışım dediğim olmazsa olmaz hediyelikçilerden temin edebileceğiniz beyaz üzerine altınyaldız süslemeli ya da karaveba maskeleriyle kendi tüylerinizi diken diken edebileceğiniz sayko efsaneleriyle her köşesinden detay ve tarih fışkıran buna rağmen turist kazıklamak adına paris misali aşk ve romantizm şehri diye de vıcık vıcık reklamı yapılıp gondol turu başı 70-100euro gibi çılgın fiyatlar biçilerek abv dedirten 7düvelden turist çeken yerlisini bulmanızın mucize gibi olduğu sevdiğim bir başka görülesi şehir
zannımca dünyada bir örneği daha olmayan şehir. son derece fotojenik. benim hafızamda, oraya giderken sabah altıda yakalandığım kasırgayla kalacak.