way of women

Gezgin kadınların biraraya gelip söyleşi halinde düzenlediği etkinlik. İlki 8 mart 2017'de yapılmıştır. İlham verme konusunda sınır tanimazlar.

Gezen babannelerden tutun 1 aylık bebeğiyle otostopa çıkan annelere , tek basina asyayi otostopla fetheden kadınlardan tutun mevlana erasmus evs gibi programlarla ufkunuzu açacak kadınlara uzanan geniş bi skalaya sahip.

"Kadın başına" yolda olmak ancak bu kadar güzel olabilir dedirtir.
yola çıkmaya hazırlanan her kadın bireye tavsiye giriş kitabıdır. eğer soru işaretleri, korkularınız varsa derhal onları görmeye gidiniz. birbirinden güzel ve cesur; bir o kadar güçlü kadının hikayelerini dinledikçe evinizden çıkmadığınız her gün için hayıflanmaya başlayacaksınız.
gezgin kadınların, 2018de 3.sü düzenlecek olan seyahatle ilgili paylaşımlarını yaptığı etkinlik. wow olarak kısaltılıyor. Bu yılki etkinlik istanbul bilgi üniversitesinde, 9 mart cuma saat 18:00 de başlıyor ve ücretsiz. özellikle seyahatle ilgili korkusu olan herkesin gitmesini tavsiye ediyorum. konuşmacıları instagramdan bulmak istiyorsanız;

@oykununoykuleri
@gezipgelicez
@700binkm
@7kita1cocuk
@minemahruki
@gurmegezgin
@selinsecen_
@didemmollaoglu
amacı kadınları ve onların hayat arkadaşlarını(oğul, kardeş, baba, eş) seyahate karşı bilinçlendirmek, cesaretlendirmek, kadının neleri başarabileceğini ve bunları nasıl bir manevi destekle gerçekleştirebileceğini örnekleriyle göstermek olan gezgin kadın oluşumudur. kamp çantasıyla gezip, topuklu ayakkabıyla gezilerini anlatan kadınlarımızdan oluşur kalp(swh)
Arkanızda her zaman benimki gibi destek veren hayat arkadaşınız varsa sizi cesaretlendirecek veya yüreklendirecek olan kendinizden başkası değildir. Öncelikle ona çok teşekkür ederim. Hayallerimin peşinden koşmak istediğimde "ben de geleceğim, bensiz olmaz, kadın başına mı" demek yerine bana tek başıma nasıl yapabileceğimi gösterdi. Sen yaparsın cümlesi klişe değil onun bana inancıydı. Özgüveninizi kazanın ve yola çıkın nasıl olsa yol açık.
aralarında kayda değer güzel gezginlerin olduğu etkinlik.