yola çıkarken hissedilen garip mutluluk

yolculuk öncesi sırtçantası hazırlamayla başlar, kulaklığı takıp yol boyunca iç sesinle yüzleştiğin ana kadar süren garip gülümseme. hiç bitmesin.
gideceğime inanmadığım, gittiğimde "oha şu an bunu yaşıyor olamam" dediğim ,döndüğümde de "öyle bi yere mi gittim?" diyip hatırlayamadığım anıların katili olan his, el ayak tutulması.
erol evgin'in sesiyle okuyun :

hani yıldızlar yanıp sönerken
hani bir yıldız kayar ve insan
hani bir telaş duyar ya birden
İşte öyle bir şey
Yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni bir hava solumak, ruhun temizlenmiş Ve yenilenmiş olması, deşarj olmak
hayatımda neredeyse hiç bir şeyi çok çok planlayarak yapmamışımdır. hep bakarız, hallederiz modunda gezen bir insan olmuşumdur.
ama bir uçak bileti alındı mı... işte o zaman o heyecan ile öyle bir gezi planı yapmaya başlarım ki; daire çizecek ayrıntıyı bile düşünüp rotama ders düşecek yeri o günün planı içine sokmam. o yerler ile ilgili blogların okunması, varsa filmlerin izlenmesi, lan bu bileti de çok ucuza getirdim mutluluğu, pasaportu her gördüğündeki heyecan... yola çıkmadan hazırlanan playlist... ve çok daha fazlası
gideceğim yer uzun zamandır hayalini kurduğum bir yerse, ikiye katlanan heyecandır. bazen bir fotoğraf karesi için, bazen sadece orada olmak için gidiyorsundur ama hissedilen o kalp çarpıntısı hiç değişmez.
Hafif telaş ,hafif mutluluk arasında."Acaba bişey unuttum mu " duygusudur.
ilk sevgilinin elini tuttuğu an yaşadığın his var ya? heh tam o his gibi. yola çıktığın an bütün dertlerin arkanda kalmış önünde sadece nefes almanı sağlayacak, kendini keşfetmeni sağlayacak, keşfetmenin güzelliğini sana tekrar gösterecek anların getirdiği çocuksu mutluluk.
Bazen planların bazen arkadaşların verdiği enerji ile yola çıkılan özelliklede sabah gün doğumuyla başlayan sevinç dolu anlar. Eve dönünceye kadar devam eden hatta 1-2 gün daha devamlı hissedilen özgürlük hissi. Tarifsiz bir gülümseme neşeli olma hali. Helede bir güzel yol arkadaşı bulduysan ve gittiğin yerlerde bunlara yenileri eklendiyse... En güzeli böyledir...
Bi midede kelebekler, bi yüzde yayılan ağızlar, bi doğayı başka görmeler.. aşık olmak gibi bir şey sanırım.