#tüm adda başlıkları

like

like - beğen butonu.
ilk defa facebook tarafından kullanılan ve kullanıcının bir içeriği beğendiğini göstermesine yardımcı olan butondur. sonrasında da diğer sosyal ağlara ve internet sitelerine de sıçramış olan beğen butonudur.
-gerçekten beğendiğini
-beğendiğiniz ama egolarından beğeni butonunu tıklayamadığını
-ben ne beğeneceğim onlar beni beğensin dediğin
-beğeni butonunu tıklarsam başkaları görür, tıklamayım en iyisi
-beğenmezsem bana küser
-ben beğeneyim ki o da benim yüklediklerimi beğensin
-şu ünlülerin beğendiği şeyleri bende beğeneyim ki aralarında yer alayım.
-.......ve özgürce davranamadığımız bir dolu sebeple tıklayıp tıklamadığımız işte o beğeni butonu.
beğen kardeşim.
like at kardeşim.

arabuluculuk

alternatif uyuşmazlık çözümü. zorunlu. mahkemeye, davaya gitmeden önce arabulucuya gidilecek. birbirimizi dinlemiyoruz iletişim yokken bu nasıl olacak...

soyağacı

soy ağacı veya aile ağacı, bir kişinin soyundan olan kişileri gösteren bir çizelgedir. Atasal çizelgeler bir kişinin atalarını gösterir, o kişi altta, ataları yukarda gösterildiği için çizelge bir ağaca benzer. der vikipedia.

ben ise; daha annanemi bulamadım, soyağacı mı nasıl yapayım? var mı bulmanın bir yolu?

contemporary istanbul

Sanatrail - gezginsanat.

2005 yılından itibaren ülkemizde her sene yapılan bu etkinlik dört gün sürüyor ve asla kaçırılmaması gerekli.
sanattan anlayan anlamayan herkesin gidip görmesi düşünmesi zihninde yaşatması algılaması sorgulaması ve geliştirmesinde büyük fayda var.

14-17 eylül 2017 tarihleri arasında istanbul kongre merkezi ve lütfi kırdar uluslararası kongre ve sergi sarayı’nda 12. kez gerçekleşecek olan contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra avrupa, amerika ve asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirerek İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak.

bölgesel karakterinden aldığı güçle orta doğu, balkanlar, kafkasya ve doğu akdeniz ülkeleri ile beraber avrupa ve amerika'ya uzanan contemporary Istanbul, tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.

http://www.contemporaryistanbul.com/anasayfa/

avukat

Bize avukat şart. hakkımızı bilelim...
işçi ve işveren ilişkilerini, bunların karşılıklı hak ve görevlerini, işe ve işyerine ilişkin yasa ve yönetmelikleri vb. konu alan hukuk dalı.


kovuldun
mobing yaptılar
izinler ne olacak usta
....hangimizin ihtiyacı yok ki bu düzende.
iş hukuku denince her derdin superman abisi olduğu kadar da her stajyerin tırtstığı, bu işin babası ve atası avukat hasan erdem
o bir avukat
o bir gezgin
o bir superman
o bir arabulucu
o bir eğitmen
o bir hepimizin abisi
o bir iş hukuku duayeni...
o bir barışçıl

halkidiki chalkidiki

yunanistanın kuzeyinde yer alan bir yarım adadır. bizimkiler 3 parmak adası olarak bilinir.
eğlenmek istiyorsanız ilk parmak olan kassandraya gidin, kamp atmak ve dinlenmek için sithoniaya gidin. üçüncü ayak olan athos ise özel izinle girilebilen bir alandır. muhteşem koyar var. sezlong şemsiye ücretsiz yeterki bir şey için.

dereköy aziziye sınır kapısı

dereköy sınır kapısı, bulgaristan-türkiye gümrük kapısıdır. kırklareli'de bulunan sınır kapısına karayoluyla E87 yolundan ulaşılabilir.

bayramlarda bulgar türkleri ile bayramlaşmaya gelen gidenlerden dolayı çok uzun kuyruklar olur. uzun dediysem harbi uzun. 7 - 10 saat arası beklemeli. yavas çalışan bulgar tarafı ile eziyet kaçınılmaz.

sınır kapısından önce taksiler vardır. arabanız ile çıkış yapmak zorunda değilsiniz. belki şirket aracınız vardır. onlarla da yurtdışı çıkışı yapamazsınız malum. arabanızı bırakın sınır kapısına. merak etmeyin güvenlidir. giriş kapısında taksici necdet abiyi bulun. o sizi bulgaristanda istediğiniz yere götürür. yolda araç değişimi bile yapabilir endişe etmeyin güvenilir. dönüştede arayın onu araç gönderip sizi aldırır. sizde böylece arabasız hızlıca geçmiş olursunuz. necdet abiye selamlar. Sorununuz varsa çözer iki muhabbete bakar.

iş hukuku

işçi ve işveren ilişkilerini, bunların karşılıklı hak ve görevlerini, işe ve işyerine ilişkin yasa ve yönetmelikleri vb. konu alan hukuk dalı. -- kovuldun
mobing yaptılar
izinler ne olacak usta
....hangimizin ihtiyacı yok ki bu düzende.
iş hukuku denince her derdin superman abisi olduğu kadar da her stajyerin tırtstığı, bu işin babası ve atası avukat hasan erdem
o bir avukat
o bir superman
o bir arabulucu
o bir eğitmen
o bir hepimizin abisi
o bir iş hukuku duayeni...
o bir barışçıl
iş hukuku avukatı babası abimiz

yurt dışı çıkış harcı pulu

23.03.2007 tarih ve 26471 sayılı resmi gazete'de yayımlanan 5597 sayılı kanunun 1. maddesine göre "Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurtdışına çıkış yapanlardan çıkış başına 15 TL harç alınacaktır." hükmü getirilmiştir. bakanlar kurulu isterse bu rakam 0 TL olabilir. Aşağıdaki guruplar harç uygulamasından muaf tutulmuştur;

yurtdışında oturma izni bulunanlar
7 yaşını doldurmamış olanlar
yurtdışına ticari amaçla sefer yapan kara, deniz, hava ve demiryolu toplu taşıma ve yük taşıma araçlarının mürettebatları bu harç ücretini ödemezler.

ister bankadan isterseniz de sınır kapılarından alabilirsiniz.