#tüm famasovic entry'leri

sevgiliyle seyahat etmek

Hayatınızın en güzel seyehatlerden biri olup bi insanı gerçekten tanımanın en mükemmel yolu.yanındaki kişinin zor durumlarda kalınca neler yapabileceğini farkedip tekrar ona aşık olursunuz hele ki yorgunluğun akşamı sizin omzunuza kafasını koyup uykuya dalarsa hayatınız o an şampiyonlar liginde final oynuyor gibi oluyor. Düşünsenize gördüğünüz her güzellik onunla bir anı olarak kalacak zihninde , onunla daha çok ortak yönünüz olacak.Velhasıl her sevgilinin en az 1 kere yapması gereken şey.

çadır

Kimisi ev alır yatırım yapar kimisi bahçe alır geleceğe hazırlar işte gezginlerin tek yatırımı çadırıdır. Yeri gelir sıcacık yuvası olur yeri gelir tek barınacağı yer olur. Alttaki zeminin verdiği his çadırının rüzgarda sallanması ayrı bir zevktir.o fermuarı çekince adeta sadece senin olan bir dünya kapıları açılır.kısacası Gezginin olmazsa olmazıdır.

uzak mesafe ilişkisi

Eğer iki birey birbirlerini gerçekten çok sevmişler ve birbirlerine yeteri kadar saygılı davranırlarsa sorun teşkil etmeyecek bir kavram. Sevdiğinin sürekli yanında olmasını istersin,ellerini tutmayı nefeslerinizin değmesini, gözlerinizin uzaklara bakarak hayale sebebiyet vermesini istersiniz, o kadar özlemişsinizdir ki atlayıp yanına gitmek için saçma sebepler dahi düşünmüşsünüzdür.gerçekten seven iki kişi birbirine güveniyorsa ne aldatma ne de sevişme gibi bir durum olmaz çünkü sen yapmazsan o da yapmaz , o yapmayacağı için sen de yapmazsın daha doğrusu yapmaya kıyamazsın. Uzak kalmak,İlişkideki en zor evrelerden biridir bu arada çünkü insan sevdimmi öyle kuru kuruya değil gözlerine baka baka şiirler okumak istiyor sevdiğine ama bu evre aşılırsa ve büyük kavuşma sağ sağlim gerçekleşirse işte o zaman davul zurna hazırlayın düğün vardır çünkü bu saygılı ve inançlı ilişkiyi ancak ölüm ayırabilir.

gezginlerin okuduğu üniversiteler

Süleyman Demirel Üniversitesi
Sanırım biraz toroslar engel olacak gezmeme ama sorun değil.

karsrail

Sabahları 7 de kalkıp 11 e kadar bilet açılışı beklediğim ancak bir türlü bilet vaktini tutturamayıp yine mi yaaa dediğim yolculuk. Bu arada ocakta gideceğim inşallah 14 ocak günü yolculuk başlayınca deneyimlerimi yazarım :)

alınan en ucuz uçak biletleri

Normalde otobüsle 80 ₺ olan izmir ankara güzergahında ben pegasusla 30₺ ye bilet bulmuştum. İlk defa uçuş deneyimim için hiç fena değildi.

bayan vs kadın

Üniversiteye ilk başladığımda daha olayın anlamını kavrayamadan sınıftaki feministlerle tartışma konumdur.sırf bayan dedim diye bana hakaret etmişlerdi neymiş efendim bayan baydan geliyormuş kadın diyecekmişsin ulan bizim orda kadınlara karı derler ben bayan demişim aldığım tepkiye bak.

katedilen en uzun yol

Geçtiğimiz yaz izmirden erzincana gitmiştim tam 21 saat süren otobüs yolculuğundan sonra ayaklarımı ilk kez hissettiğim yerdi otogar. İnşallah ocak’ta da karsa gideceğim 25 saatlik tren yolculuğuyla .

central park

dünyanın kalbi new york şehrinin akciğerleridir. hayatımda en çok gitmek isteyip te gidemediğim şehirlerin başında gelir.inanılmaz derecede büyük yüz ölçümü olan ve etrafı devasa binalarla çevrili nefes alma yeridir.içinde sayısız göl ve çeşit çeşit ağaç bulunduran bu park artık park olmaktan çıkıp yeni bir orman sıfatına layıktır.

ölmeden önce dinlenmesi gereken müzikler

izlemeye doyamayıp her fırsatta izlediğim into the wild filminde çalan eddie wedder’in society şarkısı.