#tüm mutlugezgin entry'leri

topuklu ayakkabıyla yürüyemeyen kadınlar

düz tabanlı ayakaların rahatlığına alışmış olabilir, pek çok denemede ayakları burkulmuş olabilir. Bu tarz kadınlar evlilik sürecinde gelinliğin altına ve abiye kıyafetler dışlında topuklu ayakkabı giymeyi bir lüks olarak kendilerinde görürler. Olur 'da yolda yürürken bu topuk kırılırsa evde kendiniz de rahatlıkla topuk tamiri yapabilirsiniz.

permakültür

sürdürülebilir tarım olarak tanımlansa da aslında tüm yaşam sistemlerini içine alır ve bir yaşam prensibi olarak kabul edilir. En büyük eleştiriyi eğitim ve sertifikaların ücretli olarak sunulmasından alır.

unutulmaz otostop anıları

sahile gitmek için bir kamyonete bindiğimizde adam bizden ücret talip etmişti. Bu anı hiç bir zaman unutamam. Tabii ki hemen kamyonetten üç arkadaş inmiştik ya da indirilmiştik burasını tam olarak hatırlamıyorum.

hindistan

eşimle birlikte en çok gitmek istediğim yer ancak hastalık en büyük endişe kaynağı.

sivrisinek

çadırınızı iyi bir şekilde kurarsanız bu meretlerin uzak durmasını sağlayabiliyorsunuz. En çok yazlık evlerde çektirmektedir. Her yerden girerler kaçarı yok.

otun bokun fotoğrafını çekip paylaşan insan

otlar güzeldir, bence çekilmeli. Ancak yazıda ima edilen durumu anlamakla birlikte özellikle gezginlerin her şeyin fotoğrafını çekip paylaşmalarını önemli buluyorum.

dslr fotoğraf makineleri

Pek çok alternatif olmasına karşın özellikle gezginler için hangilerinin ideal olduğunu bir türlü çözemediğim makina. Sırt çantası değil belki ama doğa gezilerinde araçla yola çıkanların hangi markalarını kullanıdığını merak ediyorum. Burada yer alan yorumlara baktığımda canon eos serisi ön olana çıkıyor gibi.

gürkan genç

belgesel yapmayı düşünmüyormuş, ayrıca artık eskisi gibi video'da yayınlamıyor.

polimer kil

Eğer takı boncuk vb şeyler ile uğraşıyorsanız kullanabileceğiniz oldukça pratik bir ürün. Tek dezavantajı fırınlanması gerektiği. Fırınlandıktan sonra seramik gibi sert bir yapıya dönüşüyor. profesyonel kullanım için de uygun. Sanatgümcüm 'de farklı pek çok renk seçeneğini destek sisteminde talep edebilirsiniz.

dolaman

(bkz: giant puffball) Bir çeşit mantar, özellikle türkiye'de kırsal alanda köylüler tarafından çok toplanır ve afiyetle yenir. Yer elması ve patatesi andırır. Gerçekten çok lezzetlidir.