#tüm mutlugezgin başlıkları

permakültür

sürdürülebilir tarım olarak tanımlansa da aslında tüm yaşam sistemlerini içine alır ve bir yaşam prensibi olarak kabul edilir. En büyük eleştiriyi eğitim ve sertifikaların ücretli olarak sunulmasından alır.

polimer kil

Eğer takı boncuk vb şeyler ile uğraşıyorsanız kullanabileceğiniz oldukça pratik bir ürün. Tek dezavantajı fırınlanması gerektiği. Fırınlandıktan sonra seramik gibi sert bir yapıya dönüşüyor. profesyonel kullanım için de uygun. Sanatgümcüm 'de farklı pek çok renk seçeneğini destek sisteminde talep edebilirsiniz.

dolaman

(bkz: giant puffball) Bir çeşit mantar, özellikle türkiye'de kırsal alanda köylüler tarafından çok toplanır ve afiyetle yenir. Yer elması ve patatesi andırır. Gerçekten çok lezzetlidir.

helpx.net

Parasız gezginler için ideal platformlardan birisi daha. En eskilerinden ve workaway'den daha ucuz. Ancak o kadar fazla günellenmediğini de belirtelim.

ıssız bir ormanda kamp atmak

Türkiye'de yapıyorsanız sabahında orman müdürlüğü ekiplerince araca bindirilip bulunduğunuz yerden uzaklaştırılabilirsiniz. Evet haklılık payları var, avcılar, domuzlar vs. Ancak neden biz avrupa'da olduğu gibi dilediğimiz gibi doğada kamp yapamıyoruz anlamış değilim.

Yer: köyceğiz

playstation 4

son zamanlarda sürekli versiyon güncelleyen oyun konsolu. Bunun en büyük sebebi korsanların çıkan yeni güvenlik güncellemelerinde buldukları açıklar sayesinde oyunları kırabiliyor olmaları. En son 6.02 firmware sürümü kırıldı. Oyun kırmak isteyenler için güncelleme yapmamaları tavsiye edilir. playstation tamiri 'nden tüm gerekli bilgilere de ulaşmanız mümkün.

kekik

özellikle ege'de yabani ortamda onlarca farklı türünü bulabileceğiniz en çok kullanılan baharatlardan bir tanesi.

sultaniye

Köyceğiz gölünü eğer gezmek isterseniz mutlaka gitmenizi tavsiye ettiğim kaplıcaları bulunan köy. Aslında köyceğiz gölü içerisinde bot seferleri yapıldığında mutlaka gidilen yerlerdir ancak araçla da gidilebilir.

cibes

dışarıda yabani olarak toplanabilen ve harika yemeği olan, yumurtalı kavurmasının da çok güzel olduğu ot. Bahar mevsiminde özellikle gübrelerin üstünde çok çıkar.