#tüm yoldancikanlar başlıkları

ortadoğuyu gezme

malum savaş durumlarından ve diğer iç çekişmelerden ortamlar karışık, çoğu kişi için ertelenebilecek yerler.

Ben kendi açımdan lübnan'a gitmeyi düşünüyorum. Hazır ortadoğu yapmışken haritayı incelerken baktım Suriye yönetiminin elinde olan güvenli bölge Şam tarafına yakın oradan da Ürdün'e de geçilebilir. Üç ülke nihayetinde vize istemiyor. şimdi bir kadın olarak birileri damladan ne işin var orada diye benim merak ettiğim yakın zamanda gitmiş olan var mı giriş-çıkış problemi açısından bir Türk için merak ediyorum. Bilen yazarlar aydınlatırsa sevinirim.

öğrencilikte seyahat etme

Düşünülünce gerçekten de yerinde olunabilecek eylem. Öyle ki gençliğin enerjisinden yararlanarak daha rahat yollara katlanılabilir ve zevkle sokakları tavaf edebilirsiniz.

Müzeler, etkinlikler ya da biletler konusunda ekstra indirimler ile seyahatinizi ucuza getirebilirsiniz. Düzenli bir işte çalışana göre, kafanıza estiğinde yola çıkarak daha sonra başınızı ağrıtacak zamansızlık problemini ve bayramları bekleme derdinden kurtulursunuz.

Herkesin emeklilik sonrasına ertelediği ya da iş arasında bir iki günlüğüne sığdırabildiği gezileri daha yeni hayata atılacakken tatmış olabileceksiniz. Az ile yetinmesini ve zorluklara karşı tahammülünüz daha üst seviyede olacaktır.

Sorumluluklarınızı elinize alıp maliyet hesabından zamana planlamaya kadar tüm ayrıntıları göz önünde bulundurup yönetim gücünüzü arttıracaktır. Arkanızda acep kızım ocağı açık bırakıp da mı markete gitti, ne yiyordur gibi gözünüzde arkada bırakacak sorumluluklar bırakmayacaktır.

atilla ilhan

sevdiğim şiiri ağustos çıkmazı olan güzel dilli şair.

Beni koyup koyup gitme, n'olursun
Durduğun yerde dur
Kendini martılarla bir tutma
Senin kanatların yok
Düşersin yorulursun
Beni koyup koyup gitme, n'olursun

Bir deniz kıyısında otur
Gemiler sensiz gitsin bırak
Herkes gibi yaşasana sen
İşine gücüne baksana
Evlenirsin, çocuğun olur
Beni koyup koyup gitme, n'olursun

Elimi tutuyorlar ayağımı
Yetişemiyorum ardından
Hevesim olsa param olmuyor
Param olsa hevesim
Yaptıklarını affettim
Seninle gelemeyeceğim
Beni koyup koyup gitme
Ne olursun...

panda yuvarlanışı

çok ama çok şirin tatlı göbüşlü pandaların eğlendikleri halleri anlatan durumdur. izlemek için buradan

tarzanca

özellikle Yurt dışındayken ingilizce ya da ekstra yabancı dil bilmiyorsan ya da karşı taraf bunu bilmiyorsa ya da her ikinizde bilmiyorsa derdinizi anlatmak için beden dili ve mimikler ile dışarıda komik bir izlenim bırakacak evrensel dildir. İhtiyaç dahilinde anadiliniz de bile işe yarayacak süpersonikliktedir, üstelik eğitimi de yoktur, spontane gerçekleşir.

emel sayın

emel sayın - feride şarkısı ile gece gece kendisini hatırlatmış olan türk ses sanatçısı, müzisyeni ve oyuncusu.

28 kasım 2017 manisaspor'a 9 gol atan beşiktaş

bir galatasaray'lı olarak hey maşallah dediğim olay. aklıma balçova maçı geldi de ne bileyim derbi öncesi düşündürdü.

norah jones

şarkılarına bayıldığım 9 defa grammy ödülü almış yumuş sese sahip kadın gibi kadın sanatçı.

bir örnek be here to love me

paris sendromu

Komik gelebilir ama lütfen arkadaşlar gülmeyelim, ciddi bir hastalık, biraz da kudüs sendromu gibi. Gerçek adı “parishōkōgun” olan ve Prof. Hiroaki Ota tarafından ileri atılmış bir sendromdur. Belirtileri halüsinasyonlar, pişmanlık gibi acı çekme, derealizasyon ( yabancılaşma), duyarsızlaşma, anksiyete (önyargı, saldırganlık), baş dönmesi ve terleme şeklinde gözlenmektedir. Bence hayal kırıklığı ya da geldiğine bin pişman olmak da denilebilir.

Genelde gezginler de görülen bu hastalığın oluşma nedenleri ise kültürel farklılıklardan dolayı, dilin yetmemesi, yorgunluk, beklediğini bulamama gibi nedenlere bağlanmaktadır. En duyarlılar ise elinde fotoğraf makinaları ile her yeri saran Japon turistlerdir. Bu yüzden BBC’nin yaptığı habere göre Japonya Büyükelçiliği 24 saat açık olan bir yardım telefon hattı kurmuş ve bu durumu yaşayanlar için hastane bulmakta yardımcı oluyor.

(bkz: http://news.bbc.co.uk/2/hi/6197921.stm)