airbnb.com

İnsanların evlerinin bir odalarını veya tüm evini kiraladıkları bir konaklama sitesidir. Bu siteyi kullanarak yerel insanların yaşadığı hayatı gözlemleyebilir ve onlardan yerel hayatı keşfetmek için farklı tavsiyeler alabilirsiniz.
Mersinde 1+1 yaz tatili için ev ararken havuzlu olanlara bakıyorduk. Neyse bir tane bulduk konuştuk havuz var mı var. hatay dan çıktık yola geldik mersine. Çıktık eve çocuk evi gösteriyor havuz nerde dedim balkona çıktık havuzu gösteriyor. havuz var da bu yıl tadilatta dedi. Tabi kafamdan aşağı kaynar su boşaldı. Çocuğu az kalsın balkondan aşağı atıyordum
şu an airbnb misafirimle karşılıklı tv izliyoz.
Güzel oluşumdur. Ufaktan parada bırakır.
Bazı ülkelerde otellerden daha pahalı olduğu için tercih etmediğim uygulamadır.
paris'te airbnb'den ev ayarladık. fotoğraflarda çok cici görünüyordu. aslında içi de oldukça ciciydi. fotoğraflar arasında duş fotoğrafı vardı ancak tuvalet fotoğrafı yoktu, aldırış etmedik buna unutmuş olabilir tuvalet fotoğrafı koymayı dedik. abi tuvaletsiz ev olur mu? oluyormuş. şehrin merkezinde olduğu için pek umursamadık ama tuvalet için starbucksa gitmek zorunda kaldık her defasında. ev 8. katta bi de. neyse bu da böyle bir paris hikayesi oldu işte. hem acayip ucuzdu. airbnbden yine ev tutarız hiç problem değil.
Bazı ülkelerde otellerden daha pahalı olsa da Avrupa'nın çoğu yerinde kurtarıcı oluyor. En son noel pazarı dönemi otellerin neredeyse heps dolmuşken 3 kişi 2 gece 550 lira gibi bir ücrete kalmak kurtarıcıydı. Son dakika da olsa göz atılmalı.
çiftlerin ya da gruplarin gayet uygun fiyatlarla çok şahane evlere ulaşabilmesini sağlayan site. yalnız gezen de daş yesin
yurtdışı seyahatlerimde tercih ettiğim, hiçbir sorun yaşamadığım, birçok otelden daha uyguna konaklama fırsatı sağlayan site. siz de gittiğiniz yerlerde alışveriş yapıp kendi cebinize, damak tadınıza uygun yemek yapmayı tercih ediyorsanız; konaklamayı sadece yatıp uyumak olarak görüyorsanız ve hostellerin konforundan şüphe duyuyorsanız airbnb yi deneyin derim.
Amerika'ya gitmeyi planladığım şu günlerde oteller ile kıyasladığımda ucuz konaklama imkanı verdiğini söyleyebilirim. 2 kişiden fazlaysanız değerlendirebilir. Hatta bir haftadan fazla kalacaksınız ekstradan %10 daha indirim yapıyorlar.
yalnız başına kullanıldığında çok da hesaplı sayılmayan ama 3-4 kişilik küçük bir grup halinde geziyorsanız avrupanın en pahalı kentlerinde bile çok uygun fiyata konaklama imkanı sağlayan, sorunsuz işleyen yararlı bir platform.
Bazı ülkelerde kesinlikle otelden konforlu, kullanışlı ve ucuz(bkz: amerika)