donas

öğrenci dostu, hatay usulü döner yapan mekan. korkunç iş potansiyeli ile yerel dönercilerin korkulu rüyasıdır. şubeden şubeye lezzet farkı görülmektedir. eskişehir'de üç tane şubesi ile birlikte konya'dakini de deneme şansım oldu. hepsinin tadının farklı olduğunu söyleyebilirim.
kayseri'de lezzetini tatma fırsatını bulduğum, gayet de beğendiğim bir antakya dönercisi.
Eskişehir doktorlar caddesindeki son defa uğradığın dönerci şubesidir, tezgahta döner kesen elemanla wc de denk geldik önlüğü ıslak klozeti yaladıktan sonra ellerini yıkamadan tezgahın başına geçti bir daha önündeki kaldırımdan bile geçmem
İsmini gördüğümde bile midemi hayata küstüren sostan vıcık olmuş lavaşı ve içinde ne olduğunu bile seçemediğim karmakarışık dürümler satan yer
kütahyada kaldıgımda her gün yedigimiz güzel doyurucu dürüm
normal insanların aradığı zaman '' lütfen bulunduğunuz şehrin plaka kodunu giriniz '' şeklinde karşılandığı, ben aradığım zaman ise - sanırım hattımla alakalı - bir şekilde eskişehir donasa direk bağlanıyor.
not: konya
eskişehir yıllarında bi çok kez girmişliğim olan dönerci
dünya durur donas döner sloganıyla satış yapan döner markası
eskişehirde bulunan öğrenci tayfasının büyük bir çoğunluğunun karnını doyuran zincir... ancak bizzat memleketimden çıkmış bir dürümcü olduğundan mütevellid şu cümleyi çok rahat kurabilirim: o kalite ile hatay'da bu satışı yakalamaları imkansızdır!
balıkesirde bulunduğum dönemde sık tükettiğim enfes lezzet.