kotor

karadağ'da bulunan (bkz: montenegro) güzide koyu ve çıkarken yapanın kulaklarını çınlatan kalesi ile balkanların incisidir. budva gibi otellerle yozlaşmaması yegane dileklerimdendir. kale içi şehir'de 500 600 yıllık evlerde konaklanabilir ve buram buram ortaçağ atmosferinin tadı çıkarılabilir.
Knights of the Old Republic'in kısaltması. Star Wars evreninde, sith akademisinin açık olduğu ve Jedi - Sith savaşlarının en yoğun yaşandığı dönemlerden biridir Old Republic. 2 serilik pc oyunu da vardır. #gamerail
Adriyatik Denizi'nde, Kotor Körfezi'nde bulunan, Karadağ'da güzel bir sahil kasabasıdır.
Her an masal kahramanlarından birini görecekmişsiniz gibi gelen doğasına hayran olduğum şehir.
Balkanlarda gezdiğim en güzel şehir kesinlikle. Sadece balkanlarda olmasına rağmen Euro kullanmaları kötü. Diğer ülkelere göre daha pahalı
3 sene önceki Balkan gezisinin sürpriz atıdır. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyordum.( kano yapmayı unutmayın)
en görülmesi gereken yerlerden biri kotor kalesidir. ücreti 8 eurodur.
para vermek istemeyenler için oldtown çıkışında hemen sağda patika bir yol var ve ücretsiz olarak çıkış yapabilirsiniz.
Otogara giderken yol üstünde sırp aplaların işlettiği o yugoslavyavari bar ile beni mest eden şehir.
O kozmopolit yapısının altında ırkçılığını koruyan bir bölge balkanlar, budva'da bir karadağlı'nın "sırplardan nefret ediyorum" serzenişi, kotor'da bir sırp'ın "bu hırvatlar yakacaksın" olarak yankı bulabiliyor.
Sessiz sedasız, o buhramlı yugoslavya atmosferinde barda kafamıza sıkılacak mermiyi beklercesine içtiğimiz bira ve dağ keçileri ve de fotoğraflarını çekmemizi isteyen Ruslar.
Kalenin o iç tarafında ki dağlık bölgenin heyecanı, sırpların o soğukluğu ve de ruslar.
Kasvetine gurban olduğumun şehri.
Kotor'da kaleye çıkmak için 8€ vermek istemiyorsanız, girişlerde sabah saat 8'den önce biletçiler olmuyor. saat 7 gibi kalkıp tırmanmaya başlayın. hem hava serin oluyor hem de yol üzerinde çok fazla turist olmadığı için rahatlıkla yukarı çıkabiliyorsunuz.

ikinci seçenek ise herkesin bahsettiği şu meşhur patika yol (old town'ın sol arka köşesinde)bu yolu kullanarak gün boyu ücretsiz bir şekilde kaleye çıkabilirsiniz.
Kotor Karadağ'da bir sahil kasabasıdır. 13.510 kişilik bir nüfusa sahip olan şehir Kotor Belediyesi tarafından yönetilmektedir.