lviv

Ukrayna'nın en batısında bulunan şehir. Polonya ile sınırı vardır. Ucuz bir şehirdir. Türk turistin ilgisi yoğundur.
diger bir ismiyle barzograd. is icin gitmek zorunda kalmistim sehir merkezinde bir tur atayim dedim bir an yozgat'ta sandim kendimi ve geri dondum otelime.
Gezgin aday adaylarının kişisel sebeplerden ötürü tercih ettiği, Ukrayna'nin mega kentlerinden birisidir.
türklerin ve arapların son zamanlarda buyuk ilgi gostermesi ve surekli buraya gelmeleri nedeniyle otel fiyatlarının abartı sekilde artmış olan ukrayna şehri. avrupa ulkeleri ile hemen hemen aynı fiyatlar.
proje için 1,5 ay yaşadığım ve göbekli/kel türk amcalarımızın uğrak mekanıyken ucuz uçak biletlerinden ötürü şimdilerde herkesin gittiği, batumla yarışan bir ukrayna şehri haline geldi. ayrıca ülkemizi kötü temsil eden çok olaya şahit olduğumdan özellikle bu başlıkta gideceklere tavsiyem, olayı tek bir noktaya bağlamayın.
ukrayna'nın en sosyal şehirlerinden biridir. gezilesi kafeler mevcuttur çikolata fabrikası, efsaneler evi, parola söyleyip girdiğin askeri bir yer, vişneli votka satan kafesi vardır ve özellikle bubble waffle diye bir waffle var ki muazzam giderseniz mutlaka gömünüz.
Gece hayatı sayesinde kurtardığı söylenebilir. Şehirde free walking tourla gezerken aaav waaaaoov diyecek hiçbir güzellikle karşılaşmadım; gece hayatini ve mekanlarını görene kadar. Çok hareketli ve farklı konseptlerde cafeleri, clublari ile günü kurtarıyor.
Ucuz ve güzel olması açısından gezilmesi gereken bir şehir. Türkiye insanının kafasındaki damgası kesinlikle değişmelidir. Zira gezmek görmek gereken yerlerden birisidir.
Vize muhabbetleri yüzünden yoğun türk turist alan ve fiyatları arttıran şehir. Böyle oluncada insanlarda gitme isteği azaldı ama gittiğinizdede para değerliliği konusunda kendinizi kont gibi hissetmenize yol açabilir (yaklaşık 6-7 kat değersiz paraları)
Zamanında bizim internet gazetelerinin “nüfusunun %90’ı kadın olan Ukrayna kenti” diyip galeride Slav kadın fotoğraflarıyla servis etmesi sonucu, zihinlere testosteronla beraber işleyen şehir.
Bir ülkeyi tanımak, gezmek isteyen insanlar nazarında öyle değil. Fakat “seks turizmi” olarak kategorize edebileceğim şekilde yurtdışına giden bir güruhca ülke imajımız ve iyi niyet bu güzel şehirde hiç ediliyor.
yurt dışı deneyimi edinmek isteyip de, cebinde çok da parası olmayan gezgin adayı arkadaşların kesinlikle buradan başlamalarını tavsiye ettiğim şehirdir. hem karnınız hem de ruhunuz doyar burada ;)