madam martha

İstanbul'dan çok uzaklaşmadan vapurla burgazada'ya giderek şehrin gürültüsünden tamamen uzaklaşıp dinginliği yoğun olarak hissedebileceğiniz bu yer de denize rahatlıkla girip doğal yaşamın keyfini çıkartabileceğiniz ada da son zamanlarda ada sakinlerinin ihbarı üzerine helikopter ve botlarla sabaha karşı baskın yapılmış olup kamp yapan gençler karakola götürülmüştür. baskın bir yönüyle bakıldığı zaman da ada sakinlerine hak veriyorum. çünkü; ada da kamp yaptığım zamanda, yerlerde tanga, prezervatif, havlu, poşet vb gibi maddeleri gördüğümde gerçekten iğrendim. her ne kadar tiksinsem de onları toplayıp çöpe de attım. Şimdi sizden ricam lütfen kalabalık olarak kamp yapmaya gitmeyelim ( kamp yapmayı yasakladılar) gittiğimizde de ekolojiyi tahrip etmeyelim ve edenleri uyaralım ki burada bizim gibi gençlerin de var olduğunu ada halkına hissettirelim.
vakti zamanında sorumsuz kampçıların içine ettiği ve onların yaptıkları yüzünden diğer kampçıların hor görüldüğü yer.
2 kez kampa gittim ikisinde de leş gibiydi ve uyuşturucu kullanan arkadaşlar gerçekten rahatsız ediciydi. Çıplak iki abla ve bir erkek manyak gibi koşturuyordu etrafta bir ara. Bunların zararı kendine ama en kötüsü ada yerlisi olduğunu sandığım bir manyak adam çadırın dibine kadar yaklaşıp bizi rontluyordu acayip tırsmıştım.
güzelim kamp alanımızdı, keko kampcılar yüzünden otcu tipler yüzünden elimizden aldılar ada halkını küstürdüler.
polis baskınından sonra kamp atmak mümkün değil demişlerdi ama geçen hafta gidip sakin sakin oturduğumuzda herşey sorunsuzdu, kamp attık ateş yaktık çöpümüzü aldık döndük.
Kamp atanlara, kıyısının tadını çıkaranlara uzaylı muamelesi yapan, nefret kusan yöre halkına sahip zavallı yalnız koy.
Haşin yerlisini ikna etmenin zor olduğu yerlerden biri,
Babamla gitmiştik, babam olduğuna inanmamışlardi, sevgilim sanmışlardi, artık ne çiftler gördülerse..
Camprail ailesinin yaklaşık %33.33'lük bir kesiminin ilk göz ağrısı olan yer.
Artık kamp yapmanın yasak olduğu, heryere kamp yapılamaz tabelası konulan, polis veya jandarmanın kontrol için gezdiği, geçen yaz bilmem kaç tane çadırı toplayıp insanları gözaltına aldıkları, çöplük içinde olan, huzur bırakılmayan yer
büyük hevesle gittiğim, yukarıdan bakınca harika görünen ama insanların çöplüğe çevirdiği için hevesimin kaçtığı güzelim koy.