pegasus

istanbul merkezli bir düşük maliyetli havayolu şirketidir. Uyguladığı “low cost” modeli ile uygun fiyatlı, seyahat etme imkanı, bunun yanı sıra da ancak ek ücretlerle elde edilebilen temel hizmetler sağlamaktadır.
olmasaydı türkiyede çoğu öğrenci avrupayı gezemezdi. türkiye şartlarında uçulabilecek tek firmadır. dünya genelinde kendisiyle aynı işi yapan firmalar içinde fiyat performans olarak asla kötü değildir.
Herkesin rötar şikayetlerine rağmen 30 dan fazla binmeme rağmen henüz rötara denk gelmediğim havayolu şirketi.Kendimde bir sıkıntının olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.Ucuzdur,kampanyaları takip edilirse gezgin dostudur,A noktasından B noktasına ulaştırır.Pegasus plus üyesi olunup checkin ücretlerini geri almak unutulmamalıdır.
kimine göre pişmanlık kimine göre bulunmaz nimet olan havayolu şirketi.
Size alternatif sunan bir havayolu. Türk hava yolları gibi fahiş fiyatları olmayan bir alternatif bir havayolu.
Her yaptığınız online check-in için 4 lira uçuş puan veren cep dostu uçak firması. Gaziantep-Ankara-İstanbul arası 3 bilet için cebimden toplam 12 lira para çıktı. Kalanını kağıt bilet bastırmayıp, online check-inlerden kazandığım puanlarla yaptım. Zaten kampanyayla toplam bilet ücreti de 50 lira filan yapıyordu. Canımdır.
ne zaman thy kullansam özlediğim havayolu şirketi. çok seviyorum pegasusu öyle böyle değil. en son thy'nin kapıları erken kapatmasıyla son çağrıda yine adım anons edilince (hayatımda kaçırdığım tek uçak da thy'ydi yine) bir daha pegasustan şaşmamaya karar verdim. adamlar her sıkıntımı çözüyorlar, geç geliyosun bi şekilde alıyorlar, çok mu geç kaldın o zaman da valizini arkadan yolluyorlar bazen koca valizi son anda kabine bile alıyorlar, overbooking sorunuyla hiç daha pegasusta karşılaşmadım. bunların yanında bir de kampanyalı dönemde inanılmaz ucuza uçuşlar yakalanıyor, alt tarafı bir iki saat uçuyorum diz mesafesi de umrumda değil, ki bence thy de bu konuda çok konforlu değil. canımsın pegasus.
herkes eleştirse de ülkede low cost travelling akımını başlatmıştır. bu firma sayesinde uçağa hiç binmeyen insanlar uçakla seyahat etmeye başladı. pegasus ile seyahat eder miyim? etmem.
ucuzdur güzeldir yalnız bir miktar güvencesizdir. Zira geçtiğimiz günlerde Trabzonda bir pegasus uçağı pistten çıkıp, denize doğru hafif sürüklenmiştir.
Kampanyaları olmasa öyle aman aman low cost bir havayolu firması değildir. Ekstralar ile birlikte thy yi bile sollayabilecektir. Yakın zamanda yaşanan trabzon kazası ile gündeme gelmiştir. geçmiş olsun.