pet şişede su kaynatmak

Bildiğiniz pet şişeyi direkt köze oturtarak yapabileceğiniz eylem. Yanınızda cezve vb. şeyler yoksa hayat kurtarıcı olabilir. Dikkat edilmesi gereken yegane husus şişenin ağzının açık olmasıdır. Aksi takdirde su kaynadıkça hava sirkülasyonu sağlanamadığı için şişe patlayacak; sizi, ateşinizi ve sallama çayınızı üzmekte üçlü kombo yapacaktır.

Sağlığa zararları hakkında bir bilgim yok. Benim yüzümden kanser de olmayın şimdi.

Edit: neden bu kadar eksi almış anlamadım. Sağlığa zararı hakkında bilgim olmadığını da yazmıştım halbuki.
kaynattığınız su ile beraber kansorejen kimyasalları da bir güzel içtiğiniz etkinliktir.
pek tavsiye ettiğim bir yöntem değildir. onun yerine marketten 1 adet kutu didi alıyorsunuz (çünkü hacmi geniş). içindekini tükettikten sonra en üst kenardan yaklaşık 1 cm kadar aşağısına bıçakla yarık açıyorsunuz (delik değil). bıçak boydan boya (kutunun diğer tarafından çıkacak şekilde) kutuya düz bir şekilde sokuyorsunuz ve sap yerine kullanıyorsunuz. içine suyu doldurun ateşe devrilmeyecek şekilde koyun yavaşça bıçağı çıkartın su kaynamaya başlayınca tekrar bıçağı sokarak sap misali kullanın suyunuz hazır ve diğer yönteme göre biraz daha uğraştırıcı gözükse de basit bir işlem ve daha sağlıklı.
ancak kaynatmak istediğiniz su , kaynatmadan içilemeyecek kadar mikroplu ve ölümcül ise gerçekleştirilebilecek eylem .
Sallama çay keyfi yapacağım diye ateşin üzerine pet şişe koymayiniz derim .
doğrudan içilebilir suya erişim olmayan ama oldukça kirli su bulunabilen durumlarda çok susuzluk olduğunda ancak mantıklı olandır
kaynayan suda bakteri oranı hatırı sayılır derecede azalır ve içmeniz durumunda daha rahat olabilirsini
tabii susuzluktan ölmeniz ile kanserden ölmeniz riskini de karşılaştırmanız tavsiye edilir.
Daha önce bir kez yaptığım kuş uçmaz kervan geçmez 2200 metre rakımlı bir platoda sayesinde enfes bir çay içtiğim olay. Sonra pişman oldum tabii düşününce.
Kirli suyu içmek daha mantıklı bı eylem gibi gelmiştir.
Olum tadı falan geçer ona ya ne çayı
2000 rakımda 30 saniye içinde sıcak su kullanabilmek için vazgeçilmez olan yöntemdir. Plastiğin yüksek ısıya temasından dolayı çok zararlı olsa bile o anki zarar göze alınır o su içilir, kahve yapılır falan
muzun içine çikolata koymak gibi bişey. ölüm gibi bişey ama kimse ölmüyo.