sivrisinek

kampçı gezginlerin alarmıdır. salak hayvanlardır ışığı açınca en yakın zemine konar ve insafsızca etkisiz hale getirilir. (bkz: at sineği)
Sivrisinek alerjisi olan bir kampçı olarak çok çektim senden
Yaz aylarında özellikle sulak ve yeşil alanlarda fazlaca bulunan sinek türüdür.

Adapazarı'nı bilen bilir sivrisinek anavatanıdır. Ben bilmiyordum sene 2005 Adapazarı'na akrabagların ziyaretine gitmişiz ilk defa gidiyorum her yer meyve ağacı gündüz gözüyle cennet gibi geldi bana o zamanlar güzel bir gün meyve ağaçlarına dalıyoruz kuzenlerle kuzen dediysem 3 5 tane değil 15 kuzeniz mevsimlik işçi gibi saldırıyoruz ağaçlara akşam oldu yatma vakti geldi tavana o ana kadar hiç bakmamistim başımı yastığa koyduğumda tavanda yer yer karartilar olduğunu farkettim önce rutubet sandim ta ki o mükemmel orkestra vizildayana kadar sabaha kadar istemsiz 4 ünite kan kaptırdım orospu çocuklarına böyle bir sokma şekli olamaz kardeşim sabah kalktığımda içi geçmiş portakal gibi dışım şişmiş içim bomboş kalmıştım.
kışın bile nasıl olup da bir yerlerden gelip bacağımı ısırabilen hayvan.
çadırınızı iyi bir şekilde kurarsanız bu meretlerin uzak durmasını sağlayabiliyorsunuz. En çok yazlık evlerde çektirmektedir. Her yerden girerler kaçarı yok.
katil olmama sebep olan, kan davamın hala sürdüğü hayvan türü
sesi bile beni kaşındıran. kendisi küçük işlevi çok olan tek hayvan.
Yaz aşkım olur kendileri her zaman özellikle de yazları çadırımda benimle beraber yaşarlar
Yaz aylarında yeşil alanların ortak özelliği
Eşittir nefret