uçak yolculuğu yapmak

En sevdiğim Seyehat etme yöntemlerinden birisidir kendileri. Gideceğin yerlere ortalama olarak süreyi 10/1 kıyaslamasına indirir ve birkaç hava yolu şirketi haricinde aşırı derecede iyidir.

Şimdi bu yolculuk şeklinde en sevdiğim şeyi anlatacağım. Daha kapılar açılmadan ayaklanan her insana acıyarak bakıyorum koltuğumdan. Sanki açık tren bileti satın almış yolcular gibi ayaklatalar "lan biz neden kalktık eleman ne güzel oturuyor düşüncesindeler".
uçak fetişi ve pilotluk hayali olan zat'ım için bir tutku uçak ile seyahat etmek. En güzeli de şirket tarafından business kesilmiş, pasaport vize, bilet bedeli olmayan seyahatlerdir.
wright kardeşlerin mekanı cennet olsun zira hala dua almaktadırlar.
günümüz türkçesinde çoğu zaman kısalarak sadece "uçmak" olarak kullanılan eylem. (bkz: bestami brezilya'ya uçtu.)
hala heyecan duyduğum aktivitedir. özellikle kalkış ve iniş anlarındaki eylemsizliğin verdiği his paha biçilemez, adeta lunaparktaymışsın gibi hissettirir (bkz: adrenalin).
bir de ayrı bir havası vardır işte ne bileyim, her şey küçük birer noktadan ibaret tribine girersin, uçuyorum lan ben filan dersin içinden. kısacası güzel hissettiren, kişiyi coşturan bir aktivitedir.
bak canım çekti yine, pegasus kampanya yapsa da uçsak bir yerlere.
Otobüs ve tren yolculuğunu uçak yolculuğuna yeğlerim.Zamandan kazanç açısından büyük nimet fakat bir türlü alışamadım ..Yaşasın tren, hızlı tren, kara tren ve kamil koç..
İlk defa birini uçağa bindirmek, yanında onun heyecanını yaşamak güzeldir.ilk olmanın üzerimde hep bir mutluluğu olmuştur
Bana göre de aslında bol bol air crash investigation izleyip yapılması gerekenlerden.

Öyle bir iki sahnesine değil de olayların geneline bakarsanız uçak korkusu olanların içini rahatlatabilir. Çünkü havacılık tarihi boyunca gerçekleşen her bir kaza uçaklarla yolculuğu biraz daha güvenli kılmıştır.

Meşhur bir havacılık atasözü var "havacilik kuralları kanla yazılır" diye eğer oturup izlerseniz siz de farkına varacaksınız durumun. İyi seyahatler.