yurt dışına çıkacaklara tavsiyeler

türkiye de elimden geldiğince gezdim, kamp kurdum, yürüdüm, tırmandım. Doğayla bayağı haşır neşir oldum. Artık bi çıkayım diyorum. Az bi cesaret, az bi para, az bi zaman lazım sanırım?
giderken yanınızda soğuk algınlığı baş ağrısı vs için ilaç alın
gittiğiniz şehrin atmosferini içinize sindirmeden, bir kaç fotoğraf çekip oradan aceleyle kaçmayın. gitmiş olmak için gitmeyin. şehri yaşayın.
şehrin sokaklarında kaybolmak en önemlisi o ruh ile bütün olmak sadece story yada ins fotoğrafları için oeda bulunmamak
yerlilerle takılın, onların yediği yerleri keşfedin, eğlendiği mekanları bulun.
couchsurfing den yer yurt ayarlamasaniz da yerel halktan birilerini bulun ve beraber gezin. bir şehire en az 2 gün ayırın. en önemlisi sevdiginiz guvendiginiz insanlarla yola cikin veya tek. ikisinin ortasi insani yorar.
Mutlaka bir parkta oturup kulaklığınızı takıp insanları izleyin ve daha sonra türkiye ile karşılaştırıp aradaki farkı kavramaya çalışın.
bir ülkeye gitmeden önce o ülkeyle ilgili bilgiler edinirim. nereye gidilmeli ? Bütün meşhur yerleri görücem derken sanki bi şeyleri kaçırıyomuşum gibi hissederim hep. bu yüzden size tavsiyem meşhur yerleri de görün. ama ara sokaklara da dalın. kalbinizin sesini dinleyin. istediğiniz yoldan yürüyün. keşfedilmemişleri keşfedin !
Gittiğiniz ülkenin,şehrin sokaklarında aylak aylak gezin🙃